Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice MC424 i fotokomórki, złe otwieranie.

SATAn_ 29 Lip 2016 09:43 1290 7
  • #1 29 Lip 2016 09:43
    SATAn_
    Poziom 14  

Mamy centrale MC424 z fotokomórkami Beninca 180st. Problem jest w otwieraniu i zamykaniu. Gdy w zasięgu coś się pojawi przy otwieraniu, brama zatrzymuje się po czym zamyka, a powinna otwierać dalej, przy zamykaniu po pojawieniu się obiektu brama zatrzyma się o zamyka dalej.

Gdzie jest błąd ?

0 7
  • #5 29 Lip 2016 11:39
    SATAn_
    Poziom 14  

grzechotnik napisał:
    i jeszcze silniki odwrotnie pracują

tzn. ?

Dostałem informacje od sprzedawcy, jak to podłączyć, popołudniu będziemy działać. Napiszę ci i jak później.

0
  • #7 21 Sie 2016 10:39
    SATAn_
    Poziom 14  

Po czasie, ale odpisuję. Problem tkwił w jednym błędym podłączeniu, a że była późna pora i zmęcznie monter sam się pogubił/zakręcił w tym co robił. Po przeczytaniu odpowiedzi od sprzedawcy, stwierdził "przecież to jasne"

Mejl od sprzedawcy na przyszłość:

Cytat:
    ....dalej podłączenie fotokomórek do centrali
    dwuprzewodowa 1 do 9 ,2 do 10
    czteroprzewodowa 1 do 9 ,2 do 10 , 3 puste ,4 do 12 ,5 do 13
    mostki między 11-12 i 11-14

btw. Dodatkowo mamy nie miłe doświadczenie z infolinią Nice Polska. Dzwonimy do nich po informacje/pomoc, a oni Nam odpowiadają, iż udzielają informacji tylko osobą, które kupiły u Nich w firmie sprzęt, jeśli kupiłem na allegro czy gdzie indziej, mam sobie tam iść pytać. Trochę dziwne podejście, tym bardziej, że mamy ich sprzęt.

0
  • #8 22 Sie 2016 22:04
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

SATAn_ napisał:
    Dodatkowo mamy nie miłe doświadczenie z infolinią Nice Polska. Dzwonimy do nich po informacje/pomoc, a oni Nam odpowiadają, iż udzielają informacji tylko osobą, które kupiły u Nich w firmie sprzęt, jeśli kupiłem na allegro czy gdzie indziej, mam sobie tam iść pytać. Trochę dziwne podejście, tym bardziej, że mamy ich sprzęt.

Nie dziw się. Każda firma ma swoją politykę.
    Gwarancja i pomoc techniczna jest dobrowolna. W Twoim przypadku gwarantem jest osoba która sprzedała Ci automat. Jeżeli nie jest ona autoryzowana przez Nice Polska i automat montowała Ci osoba bez autoryzacji to o serwisie gwarancyjnym i pomocy technicznej w Nice Polska możesz zapomnieć. Możesz tylko liczyć, że sprzedający nie zacznie "jutro" handlować pietruszką i przyjmie Twoją ewentualną reklamację. Ale uszkodzony napęd musisz zdemontować i wysłać do niego na swój koszt...
    Wg mnie pozorna oszczędność.

0