Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord Tourer 2.0 2004 - Kontrolka poduszki powietrznej SRS - błąd 42

29 Lip 2016 09:51 2274 2
  • Poziom 11  
    Witam, od pewnego czasu mam problem ze świecącą się kontrolką airbag (od razu zaznaczam, że samochód nie miał kolizji). Któregoś razu kontrolka zapaliła się, następnie zgasła po ponownym uruchomieniu pojazdu. Przez pewien czas problemu nie było, potem zaczął pojawiać się coraz częściej. Obecnie przy każdym uruchomieniu pojazdu mam świecenie przez 6 sekund, kontrolka gaśnie na chwilę i zapala się na stałe. Próbowałem zresetować błąd SRS (procedura zwierania pinów w żółtym 2-pinowym gnieździe), po zresetowaniu (dwukrotne mignięcie kontrolki) problem chwilowo znika, po czym się znów pojawia. Czyściłem też styki pod obydwoma przednimi fotelami, bez skutku. Po zwarciu pinów 4 i 9 w gnieździe OBD kontrolka sygnalizuje jeden błąd 4-2 (4 długie i 2 krótkie mignięcia). I tu mam problem, bo jedne źródła podają, że jest to za duża rezystancja w napinaczu pasa pasażera, inne, że to jest problem frontowego czujnika zderzeniowego. Proszę o pomoc - który element odpowiedzialny jest za błąd 42, jeśli napinacz, to jaka powinna być jego prawidłowa rezystancja, jak się do niego dobrać itp.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
    Piotr.
  • Poziom 27  
    Kostki pod fotelami przednimi trzeba wyciąć i kable polutować (pominąć kostki) po skasowaniu błędu powinno być dobrze. Można też piny podoginać ale odradzam to rozwiązanie bo z czasem zrobi się to samo.
  • Poziom 11  
    temat rozwiązany - był uszkodzony impact sensor prawy przód. Wymieniony samodzielnie. Wymiana wymaga zdjęcia zderzaka i posiadania solidnych kluczy do odkręcenia dwóch śrub. Operację przeprowadzałem na odłączonym akumulatorze.