Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet TermaQ Electronic - Opadająca dźwigienka - nie zawsze odpala

Kretzschmar 29 Jul 2016 10:08 2301 2
 • #1
  Kretzschmar
  Level 9  
  Witam,

  Co mogę zrobić aby metalowa dźwignia, która ciągnie w dół plastikową dźwignie (która rozpoczyna cały proces odpalania), "dostroić"? Zawsze miałem ustawiony przepływ wody najbardziej do prawej i od jakiegoś czasu junkers nie zawsze odpala. Sposobem okazała się zmiana przepływu, ale nie jest to rozwiązanie problemu. Czy istnieje jakaś regulacja tej pierwszej dźwigienki?

  Problem polega na tym, że ta plastikowa spada z tej pierwszej. Wszystko na zdjęciach.

  Termet TermaQ Electronic - Opadająca dźwigienka - nie zawsze odpalaIMG_201607...095201.jpg Download (1.95 MB) Termet TermaQ Electronic - Opadająca dźwigienka - nie zawsze odpalaIMG_201607...094353.jpg Download (1.98 MB)
 • Helpful post
  #2
  bro2004
  Level 28  
  Tak jest regulacja plastikowej dzwigni. Rozkręć wszystko i zobaczysz jak to działa i gdzie kręcić ;)
 • #3
  Kretzschmar
  Level 9  
  O kurczę, trochę to "sporo" jak na mnie. Widziałem w schemacie, że jest tam śruba regulująca mikroprzełącznik, to o tą będzie chodziło? I czy mam rozkręcać elementy od strony plastikowej dźwigni tylko?

  Dodano po 4 [godziny] 5 [minuty]:

  Jako rozwiązanie mogę powiedzieć tyle, że po prostu trzeba wymienić dźwignię, w sklepie firmowym koszt takiej to jest 7 zł, trzeba tak naprawdę okręcić 2 elementy i bez większych problemów idzie to wymienić. Kupiona przeze mnie dźwignia miała trochę inny kształt niż ta zamontowana pierwotnie (dłuższa u dołu). Pozdrawiam i powodzenia.