Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz piorący za rozsądne pieniądze. Karcher SE4001?

milur 29 Jul 2016 10:51 6114 4
    milur
    Level 6  
    Witajcie,

Mój dotychczasowy odkurzacz marki "noname" odmówił posłuszeństwa. Na rynku nie ma praktycznie do niego części, dlatego naprawa nie wchodzi w grę. Z resztą mam go serdecznie dość, więc chciałbym nabyć coś nowego i przy okazji piorącego. Budżet do 900 zł.
    Zainteresował mnie Karcher SE 4001 (lub jego brat SE 4002). Szukałem w sieci jakichś sensownych testów tego urządzenia i opinii niepisanych "pod publiczkę" jednak słabo ten temat wygląda.
    Użytkuje, ktoś z Was ten odkurzacz? Martwi mnie jego "plastikowość". Czy może opłaca się dołożyć 200 zł i kupić SE 4002, który różni się jedynie wbudowanym w rurę przewodem? Polecacie coś innego w tej samej cenie?
    Z góry dzięki za pomoc! :)
  • Helpful post
    KazimierzKR
    Level 9  
    Witam! Użytkuję SE4001 od 2lat,powiem szczerze nie jest to sprzęt z tzw.górnej półki.Można nim odkurzać ,prać ale nie stosować pracy ciągłej,raczej do użytku domowego.Zalety-przystępna cena.wady-zatykające się dysze,elektrozawór.Po praniu należy dokładnie przepłukać wodą z detergentem ,aby usunąć roztwór środka piorącego. Pozdrawiam
    milur
    Level 6  
    A jakich środków najlepiej używać? Czy Vanish do odkurzaczy piorących wystarczy, czy trzeba sprzęt zalewać dedykowanymi płynami, które są strasznie drogie?
    milur
    Level 6  
    Skusiłem się jednak na zakup Karchera SE 4002.
    Z plusów - dobrze ciągnie. Wygodny w obsłudze i pojemny. No i te duże worki i długi kabel. Pierwsze wrażenia z prania pozytywne. Zastanawiałem się nad tańszymi płynami piorącymi. W komplecie dostałem środek Karcher, bodaj 100 ml. Wyprałem nim dywan. Jak nowy. Następnego dnia na ryneczku kupiłem płyn noname (jakiś Perfekt) za 20 zł i nie polecam. Drugi dywan, choć nie był jakiś bardzo brudny, niedoprany i śmierdzący skarpetą. Mam wrażenie, że gorąca woda dałaby podobny efekt. Wypróbuję jeszcze Vanish do odkurzaczy piorących. Zobaczymy jak to będzie grało.
    Z minusów - urządzenie jest głośne, jednak to mnie nie przeszkadza. Pojemnik na wodę mógłby być przeźroczysty i większy. Ciężko na szybko ocenić czy jest jeszcze czym lać. Obawiam się, że łączenia rur i te klipsy mocujące szybko się wyrobią. Trochę niewygodnie zdejmuje się też obudowę silnika, aby dostać się do zbiornika z brudną wodą. Brakuje mi też szerokiej ssawki do czyszczenia podłóg na mokro - coś na kształt szerokości nakładki do standardowego mopa Vileda. W akcesoriach dodatkowych nie znalazłem nic takiego. Z tą standardową trzeba nieźle się namachać. Owszem urządzenie jest megaplastikowe, ale teraz już chyba każdy sprzęt jest taki. Dużo ssawek w komplecie. Zobaczymy z czasem jak to będzie. Na chwilę obecną jestem zadowolony z zakupu. :D