Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz piorący za rozsądne pieniądze. Karcher SE4001?

29 Lip 2016 10:51 4845 4
  • Poziom 5  
    Witajcie,

Mój dotychczasowy odkurzacz marki "noname" odmówił posłuszeństwa. Na rynku nie ma praktycznie do niego części, dlatego naprawa nie wchodzi w grę. Z resztą mam go serdecznie dość, więc chciałbym nabyć coś nowego i przy okazji piorącego. Budżet do 900 zł.
    Zainteresował mnie Karcher SE 4001 (lub jego brat SE 4002). Szukałem w sieci jakichś sensownych testów tego urządzenia i opinii niepisanych "pod publiczkę" jednak słabo ten temat wygląda.
    Użytkuje, ktoś z Was ten odkurzacz? Martwi mnie jego "plastikowość". Czy może opłaca się dołożyć 200 zł i kupić SE 4002, który różni się jedynie wbudowanym w rurę przewodem? Polecacie coś innego w tej samej cenie?
    Z góry dzięki za pomoc! :)
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Witam! Użytkuję SE4001 od 2lat,powiem szczerze nie jest to sprzęt z tzw.górnej półki.Można nim odkurzać ,prać ale nie stosować pracy ciągłej,raczej do użytku domowego.Zalety-przystępna cena.wady-zatykające się dysze,elektrozawór.Po praniu należy dokładnie przepłukać wodą z detergentem ,aby usunąć roztwór środka piorącego. Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    A jakich środków najlepiej używać? Czy Vanish do odkurzaczy piorących wystarczy, czy trzeba sprzęt zalewać dedykowanymi płynami, które są strasznie drogie?
  • Poziom 5  
    Skusiłem się jednak na zakup Karchera SE 4002.
    Z plusów - dobrze ciągnie. Wygodny w obsłudze i pojemny. No i te duże worki i długi kabel. Pierwsze wrażenia z prania pozytywne. Zastanawiałem się nad tańszymi płynami piorącymi. W komplecie dostałem środek Karcher, bodaj 100 ml. Wyprałem nim dywan. Jak nowy. Następnego dnia na ryneczku kupiłem płyn noname (jakiś Perfekt) za 20 zł i nie polecam. Drugi dywan, choć nie był jakiś bardzo brudny, niedoprany i śmierdzący skarpetą. Mam wrażenie, że gorąca woda dałaby podobny efekt. Wypróbuję jeszcze Vanish do odkurzaczy piorących. Zobaczymy jak to będzie grało.
    Z minusów - urządzenie jest głośne, jednak to mnie nie przeszkadza. Pojemnik na wodę mógłby być przeźroczysty i większy. Ciężko na szybko ocenić czy jest jeszcze czym lać. Obawiam się, że łączenia rur i te klipsy mocujące szybko się wyrobią. Trochę niewygodnie zdejmuje się też obudowę silnika, aby dostać się do zbiornika z brudną wodą. Brakuje mi też szerokiej ssawki do czyszczenia podłóg na mokro - coś na kształt szerokości nakładki do standardowego mopa Vileda. W akcesoriach dodatkowych nie znalazłem nic takiego. Z tą standardową trzeba nieźle się namachać. Owszem urządzenie jest megaplastikowe, ale teraz już chyba każdy sprzęt jest taki. Dużo ssawek w komplecie. Zobaczymy z czasem jak to będzie. Na chwilę obecną jestem zadowolony z zakupu. :D