Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio rd45 - Jak podłączyć. Wymieniłem radio RD4 na RD45.

29 Lip 2016 11:49 6099 7
  • Poziom 9  
    W moim C4GP wymieniłem radio RD4 na RD45 . Ponieważ autko nie miało okablowania na forum znalazłem schemat i według niego podłączyłem mikrofon ale na schemacie z białej kostki z tylu radia oprócz przewodów mikrofonu są jeszcze trzy które są łączone do czegoś co oznaczone jest "3V NR" . Moje pytanie dotyczy właśnie tego podzespołu : co to jest i gdzie tego szukać . W załączniku jest schemat podłączenia , może ktoś potrafi to rozszyfrować .
  • Poziom 9  
    Udało mi się ustalić że jest to złącze przy module bezpieczników BSI . Są tam dwa niebieskie gniazda . Jedno ma wykorzystane trzy złącza (kolory kabelków:fioletowy ,różowy , niebieski ) a drugie osiem . Niestety nie mam schematu na podstawie którego mógłbym ustalić jak to podłączyć. Trzy przewody z złącza 3VNR na załączniku to 7223D(MASA) 7222D(AUX1-right) 7221D(AUX1-left) . Te trzy przewody muszą być podłączone aby można było sparować telefon z bluetoth . Tylko gdzie ??
  • Poziom 36  
    jancy_123 napisał:
    Te trzy przewody muszą być podłączone aby można było sparować telefon z bluetoth

Nie muszą być podłączone.
  • Poziom 9  
    Nie bardzo rozumiem ??
  • Poziom 36  
    jancy_123 napisał:
    Nie bardzo rozumiem ??

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:

jancy_123 napisał:
    Te trzy przewody muszą być podłączone aby można było sparować telefon z bluetoth

Nie muszą być podłączone.
  • Poziom 9  
    Dowiedziałem się że muszę włączyć w zestawie wskażników bluetoth . Niestety nie wiem jak . Może ktoś wie czy ruszy to " LEXIA " lub "DIAGBOX" a może konieczna będzie wizyta w ASO . Załączam zdjęcie na którym widać wykropkowaną funkcję którą należy włączyć
  • Poziom 10  
    Oprócz radia należy wymienić wyświetlacz aby w pełni działał.

RD45 ma Bluetooth wbudowane (umożliwia streaming przez BT).
    Oprócz tego należy Diagboxem skonfigurować nowe radio jak i wyświetlacz.

USB podpinamy do złącza z tyłu, które ma 4 piny. Kabelek do kupienia na aliexpress za 20-25zł, ew. do zrobienia samemu przy użyciu konnektorów np. od buzzera czy konektorów od przycisków z obudowy PC.

Łatwo wygooglować co i jak.

Jest tam od lewej +5v, Data +, Data -, GND

Jak jesteś z Bydgoszczy to mam interfejs Lexia/Diagbox
  • Poziom 9  
    Wyświetlacz trzeba wymienić jeżeli oprogramowanie ma poniżej 7.0 Mój ma 8.2 i widzi telefon ale nie podaje pinu dostępu do sparowania . Na francuskim forum doczytałem że tak sie dzieje gdy wyświetlacz nie ma włączonej opcji bluetoth . Podpowiadali że taką operację wykonuje ASO . Stąd moje pytanie czy ruszy to LEXIA/DIGBOX . Jeżeli ruszy to w jaki sposób bo ja nie potrafię tej opcji znalezć . Jeżeli chodzi o USB to mam to zrobione i działa , na wyświetlaczu mam liste odtwarzania .