Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 28 - Zmiana pod¶wietlenia - jakie diody?

dawidszew 29 Lip 2016 12:37 1149 4
  • #1 29 Lip 2016 12:37
    dawidszew
    Poziom 8  

Witam ;)

Chcę zmienić pod¶wietlenie w Alanie 28 na czerwone, lecz nie wiem jakie diody powinienem zastosować aby wszystko było ok. Gdzie¶ w necie wyszukałem że s± tam SLB55VR3 3V, lecz ciężko mi co¶ znaleĽć na podstawie tego symbolu.
    Koledzy podpowiedzcie co najlepiej zastosować aby pod¶wietlenie było w kolorze czerwonym - pod¶wietlenie deski rozdzielczej w Seacie

Pozdrawiam

0 4
  • #3 29 Lip 2016 17:34
    dawidszew
    Poziom 8  

W tym temacie wła¶nie znalazłem że s± to SLB55VR3 3V pisze tam też aby kupić w jakim¶ elektroniku, ja chciał bym je kupić przez internet, tylko jak wrzucę w Google ten symbol to nic sensownego poza tamtym tematem na forum mi się nie pokazuje.
    Więc zwracam się do Was z pro¶b± o podpowiedzenie czego szukać, aby pasowało do Alana 28 i ¶wieciło na czerwono.

Co do niszczenia klasyka to przecież nie jest ingerencja w "wnętrze" radia, tylko zmiana wizualna, dzięki której będzie o wiele lepiej komponowało się wewn±trz auta.

0
  • #4 29 Lip 2016 18:13
    krychast
    Poziom 20  

Dobierz diody zbliżone kształtem i parametrami i tyle. Jest tyle rodzajów ze nie powinno być problemu. Możesz dać zdjęcie tej diody?

PS. do moderatora- pisałem z telefonu st±d te nie¶cisło¶ci-już poprawione

0
  • #5 01 Sie 2016 15:37
    dawidszew
    Poziom 8  

Rozebrałem radio i tak to wygl±da:

Alan 28 - Zmiana pod¶wietlenia - jakie diody?

Więc s± to diody LED przewlekane (THT), o ¶rednicy 3mm, napięcie pracy 2V

Znaj±c te parametry już sobie dobrałem odpowiednie :-P

Pozdrawiam

0