Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka centralka - jedno pomieszczenie

Pinki18 29 Lip 2016 14:13 858 6
  • #1 29 Lip 2016 14:13
    Pinki18
    Poziom 9  

Dzień Dobry.

Potrzebuję prostą centralkę z powiadamianiem GSM + aplikacja na androida.

Do tej pory miałem satel micra, ale średnio działa.

Do ochrony mam jedno pomieszczenie w piwnicy. Bez okien, jedne drzwi. Chciałbym kontaktron na drzwi + manipulator + (ewentualnie czujnik zalania i temperatury). Do tego jakaś aplikacja (działająca) na androida do sprawdzania statusów i załączania i wyłączania czuwania.

Może być przewodowe lub bezprzewodowe. Co polecacie?

0 6
  • #3 29 Lip 2016 14:38
    Pinki18
    Poziom 9  

bhtom napisał:
    Witam,

Pinki18 napisał:
    Do tej pory miałem satel micra, ale średnio działa.

W czym miałeś problem z Micrą?

Pozdrawiam.

Średnio raz na kwartał muszę ją zrestartować, bo przestaje działać GSM (wymiana na innego operatora nie pomaga), pilot raz działa, raz nie (mam dwa i z każdym ten sam problem). Aplikacja pod androida nie działa i nie będzie nowej.

Ale najbardziej irytuje mnie ten zawieszający się GSM.

0
  • #5 29 Lip 2016 14:54
    Pinki18
    Poziom 9  

bhtom napisał:
    Witam,

Przecież jest w ustawieniach opcja automatycznego restartu modułu. Należy ją ustawić na czasookres np. 24h. Jaki jest zasięg GSM w module, gdzie jest on zamontowany?
    Aktualizowałeś firmware modułu? Jaką masz wersję?

Pozdrawiam.

Tak, jest restartowanie i docelowo mam je ustawione, ale i tak się potrafi zawiesić.

Firmware aktualizowałem rok temu, ale nie pamiętam wersji. Zasięg ok. Altanka na działce z pełnym zasięgiem.

0
  • #6 29 Lip 2016 15:05
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Pinki18 napisał:
    Tak, jest restartowanie i docelowo mam je ustawione, ale i tak się potrafi zawiesić.

Może warto odesłać płytę do serwisu? Ja mam Micrę "powieszoną" już jakieś 4 lata i szczerze powiem (napiszę) nie miałem żadnej "zwiechy". Codziennie dostaję sms-y transmisji testowej.

Pozdrawiam.

0