Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka pykanie po podłączeniu do zasilania

29 Lip 2016 14:46 1098 8
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich mam taki problem, proszę o pomoc. Gdy podłączam wiertarkę do zasilnia to słychać takie pykanie jak by wiertarka chciała pracować, dodam wiertarka pracuje normalnie są obroty prawo lewo tylko mnie ciekawi, co to takie pykanie. Mam inną wiertarkę i nie pyka
  • Poziom 34  
    Problemem są tu kłopoty z włącznikiem, lub regulatorem obrotów. Najwyraźniej zasilanie nie jest w pełni odłączone od silnika. Domyślam się, że w tym modelu obroty są regulowane również poprzez docisk samego włącznika. Potwierdzałoby to moje spostrzeżenia. Prawdę mówiąc nie powinno się tego urządzenia używać. Zmiana wiertła nie jest bezpieczna.
  • Poziom 32  
    Przyznaje racje poprzednikowi w pierwszej czesci jego wypowiedzi. Natomiast ogromnie sie zastanawiam co jest takiego niebezpiecznego w wymianie wiertla, ze az strach tej wiertarki uzywac?
  • Poziom 24  
    Jest taka zasada: wyłącza się zasilanie i (jeżeli można) rozprzęga wrzeciono obrabiarki celem przeprowadzenia czynności wymiany narzędzia/detalu, inaczej d.pę będziesz łokciem podcierać.
  • Poziom 34  
    beatom napisał:
    Przyznaje racje poprzednikowi w pierwszej czesci jego wypowiedzi. Natomiast ogromnie sie zastanawiam co jest takiego niebezpiecznego w wymianie wiertla, ze az strach tej wiertarki uzywac?

Skoro włącznik/regulator obrotów są uszkodzone, to skąd wiadomo, że akurat podczas zmiany wiertła uszkodzenie to się nie pogłębi ?
  • Poziom 11  
    Proszę mi powiedzieć co to jest, kabelek od szczotek owinięte jest przez jakieś kołko węglowe chyba
  • Poziom 30  
    Dławik przeciw zakłóceniowy
  • Poziom 17  
    Wyłącznik z regulacją obrotów jest uszkodzony. Wymiana okolo 30 zl - średnio opłacalny biznes w tej klasie sprzętu. Chyba że cos z demobilu znajdziesz. Dołożysz kolejne 30 zl i w markecie kupisz nową z 2 letnią gwarancją. No i Twoje palce będą bezpieczniejsze 😊