Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t 72ccm zimny po nocy b.ciężko odpala, potem już ok.Świeca?

KAPI35 29 Lip 2016 15:39 1065 5
  • #1 29 Lip 2016 15:39
    KAPI35
    Poziom 11  

Witam, posiadam skuter Romet 747, czterosów przerobiony jakieś 1000 km temu na 72 ccm, problem, jaki z nim mam, nie odpala na zimnym, z rozrusznika trzeba kręcić z minutę, a żeby odpalić z kopa, to najpierw przekręcę manetkę z 15 razy do samego końca, kopnę i załapuje, i tak z 3-4 razy i zapali, potem już chodzi, i odpala z rozrusznika jak i z kopa na strzała, przedtem też tak się zdarzało, wystarczyło wykręcić świecę i wyczyścić szczotką drucianą, i na długi czas był spokój, jednak teraz to nie pomaga, dodam, że na poprzedniej świecy był słaby, i po szybkiej jeździe potrafił zgasnąć i trzeba było czekać, aż ostygnie,(mam wrażenie, że teraz znowu osłabnął) głowica została w nim seryjna, czy może być tak, że te świece się przegrzały i temu ten problem? Dzisiaj zdjąłem wężyk od paliwa z gaźnika i kopnąłem, to paliwo leci, czyli kranik podciśnieniowy działa, chociaż objawy wskazywały, że to może być paliwo, może spróbować wywalić ten kranik? A co do tej głowicy, warto wraz z wymianą świecy wymienić głowicę?(posiadam tą do 72 ccm, teraz już z dotartymi zaworami, bo w dniu montażu cylindra były nie dotarte) Na koniec dodam jeszcze, że ta świeca, którą mam teraz, różni się trochę modelem od poprzedniej, czy może mieć jakieś inne wartości? ta ma w nazwie cyfrę 7, może potrzebna świeca z większą ''ciepłotą'' czy jakoś tak? Proszę o poradę i nakierowanie mnie mniej więcej na przyczynę problemu, po mojemu to świeca, ale lepiej się zapytać, aa, ta została założona jakieś 400 km temu, tak mniej więcej chyba :)

• #2 29 Lip 2016 19:57
    Staszek49
    Poziom 33  

Może być wiele czynników takiej usterki. Czy rozrząd masz dobrze ustawiony oraz właściwe luzy zaworowe. Głowica winna być z większymi zaworami, bo zmieniłeś pojemność cylindra. Gaźnik - dysze - udrożnione, właściwie dokręcony, wężyki szczelnie założone do sterowania kranikiem podciśnieniowym. Ssanie elektryczne do sprawdzenia. Świeca tylko dedykowana do tego pojazdu.

• #3 30 Lip 2016 06:24
    KAPI35
    Poziom 11  

Przemyślałem to, i jestem w trakcie wymiany głowicy na tą 72 ccm, jaką założyć do niego świecę, oraz dyszę, tak mniej więcej orientacyjnie, teraz na seryjnych dyszach zamykał licznik, to może wystarczą?(mam założony stożek gąbkowy) Ssanie jakiś czas temu sprawdzałem i się wysuwało, wężyki do kranika jak i wgle wszystkie są dobre, Gaźnik przy okazji rozebrania silnika zostanie dobrze wyczyszczony, rozrząd, to wątpię, że się przestawił, ale oczywiście przy okazji sprawdzę, luzy będą ustawione wiadomo nowe. Dzięki za odpowiedź :)

• #4 06 Sie 2016 18:16
    KAPI35
    Poziom 11  

Witam znów, jutro zamawiam wszystkie części, które mi potrzebne, olej, dyszę 90, szpilki cylindra(nie pytajcie XD) itp itd, zastanawiam się, czy przy okazji nie wymienić pierścieni, fakt, że te, co teraz mam, wyglądają dobrze, tak samo jak cylinder, ale jak już mam rozebrany? Przedtem miałem świece CR7HS, teraz zamawiam CR7HSA bo nie ma tamtych, czym one się różnią? albo, jaką wy polecilibyście do cylindra 72? z większą ciepłotą czy coś? Jak myślicie? I czy ktoś zamawiał części ze sklepu motox-x? Dobry sklep? Pozdrawiam :)

• #5 07 Sie 2016 14:49
    KAPI35
    Poziom 11  

Haloo pomoże ktoś? :) Czytałem, że do 72ccm będzie dobra świeca np CR8HSA, bo ma większą ciepłotę, prawda?

• #6 13 Paź 2016 16:52
    KAPI35
    Poziom 11  

Świecę wtedy zmieniłem, ale to nic nie dawało, zaczęły sie potem problemy z puszczaniem paliwa(zaworek od pływaka nie trzymał, a że nie chciał odpalać, to trzymał aż za bardzo i paliwa nie podawał) wymieniłem sb zestaw naprawczy i jak narazie pali dużo lepiej, temat zamykam :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME