Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy taki silnik jest sprawny (rezystancja izolacji)?

29 Lip 2016 20:50 2193 6
  • Poziom 7  
    Witam,

otrzymałem takie wyniki pomiaru rezystancji izolacji. Niepokoi mnie że izolacja W1-PE jest taka mała. Czy jest to oznaka końca żywotu mojego silnika?

Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 22  
    Czy są to pomiary (uzwojenie -PE ) wykonane induktorem ?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 7  
    Pomiary wykonywał elektryk, ciężko mi powiedzieć, ewentualnie odpowiem w poniedziałek.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    A pomiary induktorem nie powinny być czasem wykonane na 1KV. ? Ponieważ na napięcie zasilające takie uzwojenie jest dobre dla najlepszego przypadku. Natomiast na przepięcia wysokiej energii w sieci już nie. Rozrzut rezystancji pomiarów uzwojeń mówi ze silnik, a w zasadzie jedno uzwojenie uległo przegrzaniu. Ogólnie wyniki nie są złe ale wydaje mi się że w zależności od obciążenia, szybko dokona żywota.
  • Specjalista Automatyk
    Trochę dziwne te wyniki (?!)
    cooltygrysek napisał:
    ... Rozrzut rezystancji pomiarów uzwojeń mówi ze silnik, a w zasadzie jedno uzwojenie uległo przegrzaniu....

tu się zgodzę: W1-PE zdecydowanie niższa wartość.
    Ale ...wtedy "pary" zawierające "W1" też powinny mieć gorsze wyniki, a najlepsze U1-V1 ?!
    W nagłówku kolejny "kwiatek": REZYSTENCJA...aż sprawdziłem w Słowniku Języka Polskiego...bardzo ciekawe i adekwatne słowo odnoszące się do silnika elektrycznego. Brawo ;)

Dodano po 8 [minuty]:

I jeszcze jedno: skoro były (podczas pomiarów) odłączane przewody początków i końców uzwojeń (pomiar przewodów zasilających) to aż się prosi o umieszczenie rezystancji (impedancji) poszczególnych uzwojeń (brak zwarć międzyzwojowych i jest symetryczna)
  • Poziom 20  
    Włączaj śmiało. Jeśli ma paść, to padnie, jeśli ma pracować, to będzie pracował. Jakiś rok temu zasadziłem silnik, w którym jedno z uzwojeń miało ok 200 mega w stosunku do obudowy. Pracuje non stop do dzisiaj.