Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częste zrywanie połączenia

29 Lip 2016 21:19 816 12
  • Poziom 5  
    Witam . Posiadam niemały problem z połączeniem bezprzewodowym . Mianowicie . Robiąc coś ( czy to przeglądanie sieci , czy granie w jakieś sieciowe gry ) moje połączenie często jest zrywane lub ( w przypadku gier ) mam niewyobrażalnie wysoki PING przez co dalsza gra jest niemożliwa . Kiedyś miałem podobny problem . Wówczas pomogło zmienienie (w routerze ) zabezpieczenia z WPA - PSK na WPA2 - PSK i włączenie FIPS w komputerze ( nie wiem do końca do czego to służy). Jednak problem wrócił . Zauważyłem dziwną rzecz . Gdy świeci słońce i ogółem jest ładna pogoda , internet rozłącza się lub posiadam wysoki ping. Gdy pogoda jest trochę gorsza ( nie chodzi mi o deszcz) , wtedy w miarę dobrze to działa ( lecz nie do końca ) . Myślałem , że jeśli jest ładna pogoda to internet powinien śmigać jak talala . Dodam , że na innych urządzeniach (telefony) , internet działa dobrze . Zapomniałem dodać jakim sprzętem dysponuje .
    Posiadam laptopa HP Pavilion g6 z Windowsem 10 (aktualizacja z 8.1) . Router to Pentagram Cerberus [P 6360] . Karta sieciowa ( jeżeli się nie myle ) to : Ralink RT3290 802.11bgn Wi- Fi Adapter. Tak jak wcześniej napisałem , łączę się bezprzewodowo z routerem , który znajduje się 4 metry ode mnie . Prosiłbym o pomoc bo bardzo mnie irytuje ten problem .
  • Poziom 5  
    Kanałami się już bawiłem . Raczej to nie to .
  • Poziom 15  
    Słowo "raczej" mnie nie przekonuje. Zmień kanał na najlepszy i testuj.
  • Poziom 5  
    Na pewno to nie to . Od kilku miesięcy bawię się tymi kanałami . Jedyne co się zmienia to szybkość internetu . Zrywa się tak samo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wgraj inssider 2.x do laptopa, wykonaj skan sieci WIFI, pokaż wyniki.
  • Poziom 5  
    Jak będę w domu , od razu wrzucam.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

bogiebog napisał:
    Wgraj inssider 2.x do laptopa, wykonaj skan sieci WIFI, pokaż wyniki.
    Chodzi o tę zakładkę ? http://screenshot.sh/mK8vx3jfQlLzs

Dodano po 2 [minuty]:

Prosze
  • Poziom 5  
    A dziękuje przy okazji . Mój błąd .

Dodano po 1 [minuty]:

Częste zrywanie połączenia

Prosze . Poprawione
    Skan zrobiony z miejsca gdzie zrywa ?

Dodano po 59 [sekundy]:

Pokaż to zrywanie, tzn
    Uruchom "ping -t 8.8.8.8"
    uruchom grę i pokaż jak wygląda ping jak 'zerwie' neta.
  • Poziom 5  
    Tak skan zrobiony dokładnie przy moim biurku . Nigdy nie przemieszam laptopa z tego miejsca. Komende mam wpisać podczas grania czy przed uruchomieniem ?
    @When
    Na połączeniu kablowym też takie problemy?
    When napisał:
    Posiadam laptopa HP Pavilion g6 z Windowsem 10 (aktualizacja z 8.1)

Na poprzednim systemie też był taki problem?
    When napisał:
    Router to Pentagram Cerberus [P 6360]

A widnieje tam na fotce jakaś Tenda?
  • Poziom 5  
    Jakieś 15 min temu wpisałem w "cmd" komendy : ipconfig / renew , release i flushdns. Do tej pory nie zerwało mi internetu i ping jako tako się unormował . Narazie wstrzymam się z komendą "ping" i będę obserwował jak to dalej będzie się toczyło .

Dodano po 4 [minuty]:

Na kablowym nie ma takich problemów . Laptopa kupiłem z Windowsem 8 . Tam nie było żadnych problemów . Potem zaktualizowałem do 8.1 i zaczęła się jazda. Na tamtym systemie chodziło to tragicznie . Po wyjściu WIndowsa 10 i zaktualizowaniu mojego systemu , problemy jako tako ustały . Miałem jakieś małe problemy , ale tak jak napisałem włączenie tego FIPS i zmienienie typu zabezpieczeń w routerze naprawiło problem do teraz

Dodano po 4 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    @When
    Na połączeniu kablowym też takie problemy?
    When napisał:
    Posiadam laptopa HP Pavilion g6 z Windowsem 10 (aktualizacja z 8.1)

Na poprzednim systemie też był taki problem?
    When napisał:
    Router to Pentagram Cerberus [P 6360]

A widnieje tam na fotce jakaś Tenda?

Jak narazie te komendy typu "ipconfig" pomogły. W takim razie , czym te zrywanie i wysoki ping mogły być wywołane?