Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klejenie paneli dotykowych

29 Lip 2016 22:18 1572 4
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich,

Chciałbym się dowiedzieć jakiej używacie metody do przyklejania LCD/paneli dotykowych do korpusów? Testowałem większość taśm dwustronnych ale są tak beznadziejnej jakości, że zaraz wszystko odpada, klej B7000 też nie przypada mi do gustu bo czasem resztki kleju wystają (pomiezy LCD a korpusem) i ciężko jest to usunąć, szkoda że tessa nie posiada w swojej ofercie takich taśm dwustronnych :D
  • Poziom 19  
    Ja doszedłem do wprawy z B7000 i jest ok, z taśmami też mam niemiłe doświadczenia. Większość telefonów po upadku i rozbieraniu nie jest już idealnie prosta, dlatego wiele nawet mocnych taśm z czasem puszcza.
  • Admin grupy GSM
    Dobra taśma na gąbce daje radę, tak samo jak B7000 tylko trzeba samemu dojść do tego w jakim modelu co zastosować. Robiłem na dobrej taśmie lumie 535 i nie byłem zadowolony z efektu bo albo coś się uginało pod paluchem albo też czujnik nie działał tak jak powinien, od kiedy robię je tylko na B7000 działają aż miło.
  • Poziom 3  
    Jaką polecacie taśmę no bo muszą być na rynku z mocnym klejem? Na kleju B7000 super trzyma tylko efektu estetyczny nie podoba mi się widać resztki kleju i ciężko jest to usunąć, nawet skalpelem.
  • Poziom 33  
    Z tasm, czerwone 3M tylko tu uwazac, bo jest sporo podrobek, ktore trzymaja gorzej. Jak potrzeba grubszych to sa tez zielone, na gabce, dosc mocne. Wiele zalezy od samego modelu telefonu, do Z-tek B7000 jest praktycznie niezastapiony.

Sam B7000 jest ok, resztki mozna spokojnie usunac jak przyschnie wspomagajac sie chocby wykalaczka, a generalnie nalezy po prostu uzyc nieco mniej kleju. Po dojsciu do wprawy wizualnie bedzie w porzadku.
    Sa oczywiscie przypadki, gdzie szyba (zwlaszcza jest chodzi o zamienniki) jest nieco mniejsza niz oryginalnie i wowczas jakies resztki zawsze bedzie widac na ramce, ale wszystko co wystaje ponad szybe mozna spokojnie "wyciagnac".

Osobiscie, np przy klejeniu Samsungow po wymianie szyb na LOCA uzywam Loctite GO2 (u nas praktycznie niedostepny), ale tylko punktowo, glownie w naroznikach.

Dla cekawskich, te dociete kleje do Z-tek ponoc zalecaja nakladac w ten sposob. Jak ktos ma ochoty poeksperymentowac i sprawdzic czy nagrzanie kleju przed i po na dluzsza mete cos da, mozna sprawdzic.