Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Pixma mg2950 - Po podłączeniu kabla zasilającego świeci dioda "alarm&

sqnhed 29 Jul 2016 23:19 3021 5
    sqnhed
    Level 9  
    Witam,

jak w tytule tematu. Zakupiłem dziś urządzenie wielofunkcyjne Canon mg2950, podpiąłem do prądu, założyłem kartridże z tuszem, po czym zauważyłem, że świeci się światłem ciągłym dioda "alarm". Poszperałem po internecie i znalazłem instrukcję obsługi tej drukarki, ale nie ma tam informacji na temat tego typu błędu. Są opisane błędy, które sygnalizowane są miganiem tej diody (ilość mignięć - typ błędu), natomiast nie mogę nigdzie znaleźć informacji co oznacza świecenie tej diody ciągłym światłem. Dodam, że po naciśnięciu przycisku "Power" dioda przy nim świeci się na zielono, ale nie da się jej już wyłączyć. Wyciągnąłem kabel zasilający i zobaczyłem, że po ponownym podłączeniu, zapala się właśnie dioda "alarm". Myślałem, że może uszkodzony jest kabel, więc spróbowałem z innym (akurat mam identyczny z innego urządzenia), ale bez zmian. Co może być przyczyną? Robi się jakieś zwarcie? Jestem w tym temacie kiepsko oblatany. Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.
    Altmer
    Level 11  
    Wyciągnij papier z podajnika, przedmuchaj całość sprężonym powietrzem, sprawdź czy nie ma gdzieś jakiegoś skrawka papieru zaciętego. Może być też uszkodzony czujnik zacięcia papieru. Albo jednak ten papier gdzieś tam jest. Wyciągnij jeszcze kartridże i sprawdź czy tam nie ma jakichś syfów. Folię oderwałeś? Jak nigdzie nie będzie papieru to pewnie będzie czujnik zacięcia. Nowa drukarka będzie tańsza.
    sqnhed
    Level 9  
    Ale ja nawet nie zdążyłem włożyć papieru. Wszystko co opisałem wyżej miało miejsce bezpośrednio po wyjęciu urządzenia z opakowania i podłączeniu do prądu. Wszystkie folie pozdejmowałem.
    Altmer
    Level 11  
    Zdaje się w fabryce jakąś stronę testową swoją drukują.. Może coś zostało i ktoś to przeoczył po prostu, zajrzyj, nie zaszkodzi. I jak masz możliwość przedmuchaj profilaktycznie kompresorem, jak to nic nie da to po prostu złóż reklamację. Nie napisałeś zdaje się, czy ogólnie drukarka jest sprawna?
    rys57
    Moderator
    Urządzenie fabrycznie nowe, czy powystawowe w atrakcyjnej cenie :D :?: Tak, czy tak, nie kombinuj. Reklamuj u sprzedawcy.
    sqnhed
    Level 9  
    Urządzenie fabrycznie nowe :) Nie wiem czy drukarka jest ogólnie sprawna, bo nie udało mi się jej uruchomić - ten problem z diodą "alarm" pojawił się od samego początku po wypakowaniu jej. Jadę do sklepu, mam nadzieję, że nie będą robić kwasów i mi wymienią na sprawne urządzenie ;)