Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nadajnik wyciszający radio(a)

30 Lip 2016 20:59 654 5
  • Poziom 5  
    Witam,

ma ktoś pomysł jak (na jakiej zasadzie) skonstruować nadajnik który z odległości powiedzmy 100-500 metrów automatycznie uruchamiałby urządzenie wyciszające np. radio samochodowe? Powiedzmy tak jak to działa w samochodzie - wrzucamy bieg wsteczny i radio się wycisza żebyśmy mogli skupić się na cofaniu samochodem.
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Nowoczesne radia da się sterować zdalnie, np z kierownicy. Więc idziesz za ciosem, składasz poste urządzenie na bazie np arduino czy innej prostej i taniej plytki ewaluacyjnej, która w momencie aktywacji będzie generować np sygnał 10 razy w dół z głośnością.

Dziękuję za uwagę.
  • PCBway
  • Poziom 5  
    może się źle wysłowiłem. Potrzebuję stworzyć nadajnik, który będzie miał zasięg 100-500 metrów i wyśle sygnał do jednego lub wielu urządzeń w tym zasięgu, które są podłączone np do radia samochodowego i to urządzenie z kolei wyciszy to radio do powiedzmy 5 pkt.
    Proszę nie kojarzyć tego z ingerencją w czyjąś prywatność, bo to ,,urządzenie" podłączone do radia będzie instalowane za zgodą właściciela pojazdu. Jeśli coś jest nie zgodne z prawem to też b. proszę o poradę.
  • Poziom 5  
    a 100-200 m zasięgu?

Dodano po 58 [sekundy]:

chyba, że nie nadajnik tylko coś innego ale nie mam pomysłu co by działało na wiele urządzeń na raz
  • Poziom 29  
    Przyjrzyj się temu. Osobiście nie testowałem, ale opis brzmi zachęcająco. W otwartym terenie 1km.