Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebher CNESF3033-22B - Wymiana uszczelki drzwi

30 Lip 2016 21:00 2916 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zakupiłem uszczelkę do drzwi numer katalogowy 8YS-LR-CMMP-HPB do lodówki
    Liebherr CNESF3033-22B.
    Niestety nie mam pojęcia jak wyjąć starą uszczelkę. Dzwoniłem do serwisu, z reguły nie chcą udzielić informacji. W jednym miejscu ktoś powiedział że jest to bardzo trudne i czasochłonne.
    Według mnie jest umieszczona na wcisk z dodatkiem kleju. Nie wiem czemu do kompletu dodano kilkadziesiąt śrubek - bo takich nie widzę na drzwiach. Załączam zdjęcie fragmentu uszczelki.
    Liebher CNESF3033-22B - Wymiana uszczelki drzwi
  • Specjalista AGD
    Witam
    Zamów serwisanta niech ci to wymieni, jeśli robisz to po raz pierwszy to na pewno coś pójdzie nie tak. Robota dla cierpliwych ewentualnie po sporej ilości ,,melisy,,.
  • Poziom 15  
    Skoro i tak jest do wywalenia to nóż/śrubokręt w dłoń i do dzieła. Masz też nówkę w pudełku, to popatrz na ile można się wbić w drzwi i wszystko powinno pójść bardzo ładnie.

W przypadku takich pierdół nigdy nie zamawiaj serwisanta, w końcu jesteś chłopem, spróbuj swoich sił, a jak coś popsujesz i nie będziesz wiedział co robić, wtedy ewentualnie możesz dzwonić po pana do pomocy, a i pamiętaj, jak się zapyta co się stało, mów że jakiś starszy chłop z ogłoszenia przyjechał i mówił że zrobi to raz dwa, a potem uciekł.

A jak to bywa z pierwszymi razami, na początku może wydawać się trudne, ale potem jakoś będzie. No i nauczysz się kolejnej niespecjalnie potrzebnej w życiu rzeczy.
  • Poziom 10  
    Liczę na to, że ktoś odpowie co robił dokładnie to samo lub był świadkiem takiej wymiany. Jak będzie trudno zamówię serwisanta
  • Poziom 15  
    @up
    1) sprawdzasz kształt nowej uszczelki, czy jest na gładko przyklejana, czy na jakiś klin,
    2) na podstawie pk.1 przy użyciu noża rozcinasz starą uszczelkę,
    3) jeśli ładnie odchodzi to git, jeśli nie żyletką lub ostrym nożem usuwami resztki uszczelki by było ładnie,
    4) jakimś spirytusem (tylko nie spożywczym bo szkoda, lepiej sobie samemu chlapnąć) odtłuszczamy powierzchnię po starej uszczelce, ewentualnie może być też płyn do okien,
    5) przy pomocy dołączonego kleju wklejamy nową uszczelkę, lub jeśli poprzednia była wciskana na klin to nową wciskamy tam gdzie starą,
    6) czujemy satysfakcje z bycia prawdziwym januszem serwisantem, pijemy piwo zwycięstwa a następnie możemy pochwalić się kolegom, żonie jacy męscy jesteśmy i czego to nie potrafimy.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
  • Poziom 10  
    W paczce przyszła uszczelka, brak jakiegokolwiek kleju i około 30 śrubek (nie wiem).
    Ta część uszczelki która powinna być wsunięta w drzwi posada na końcu krawędzi zgrubienie (tak jakby zabezpieczenie przed wyjęciem - wypadnięciem.
  • Specjalista AGD
    Witam
    Do wymiany nie potrzebujesz kleju ani śrubek.
    1.Wytnij starą uszczelkę.
    2.Oderwij resztę uszczelki która jest pod plastikiem, śmiało nic nie uszkodzisz, musisz usunąć cała uszczelkę.
    3.Przejedz po całym obwodzie śrubokrętem pod plastikiem na głębokości 2cm.
    4.Zetnij rogi plastiku po ok.2-3mm.
    5.Załóż uszczelkę na rogach.
    6.Teraz musisz wsunąć uszczelkę pod plastik, użyj śrubokręta ewentualnie innego narzędzia według upodobania.
    7.Śrubki nie są potrzebne, po wsunięciu uszczelka dobrze się trzyma.
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedź