Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGV57T03EU - dziwny wyciek w okolicach hydrostatu

civic9 30 Jul 2016 22:06 1530 4
 • #1
  civic9
  Level 11  
  Witam i proszę o pomoc.

  Zmywarka Bosch SGV57T03EU - miałem problem z ciągłym wypompowywaniem wody. Zebrało się jej trochę w podstawie, podniósł się ten styropianowy pływak, włączył zabezpieczenie... i cały czas pompowało. Przeczyściłem te wszystkie elementy przy hydrostacie - ten cały różowy blok, włącznie z tym pływakiem po prawej stronie, itp. Rzeczywiście było to trochę zabrudzone i mogło się blokować. Po tym - niby działa dobrze, testowe zmywania odbyły w całości prawie prawidłowo.

  Prawie - bo występuje teraz (lub nadal) problem małego wycieku. Zawsze jak nabiera wodę do płaszcza i zaczyna ona z góry lecieć to minimalnie się w tym różowym elemencie przelewa i wylewa na zewnątrz. Tak jak zaznaczyłem na zdjęciu niebieską linią - to jest miejsce złożenia tej różowej obudowy z białymi plastikami, które do tego wchodzą, i w tych miejscach się przelewa. Choć chyba bardziej z lewej strony, bo w tym momencie pływak, który jest po prawej jeszcze się nie podnosi zbyt mocno. Nie jest tego dużo - na początku zmywania, tak na oko, kilka mililitrów, potem chyba jeszcze raz przy nabieraniu wody do płukania. Po chwili jest ok i wygląda na prawidłowo działające. I nawet w czasie kilku testowych myć to nie przeszkadzało na tyle, żeby stanowiło jakiś problem, ale pewnie się znowu nazbiera w podstawie i znowu włączy zabezpieczenia.

  Jak widzę, ten element nie jest szczelny od góry z założenia, więc o co chodzi? Ktoś mógłby coś podpowiedzieć? Coś reaguje za późno, za wolno przepływa (ale czemu?) albo coś źle poskładałem?

  Tutaj zdjęcie tego co czyściłem:
  Zmywarka Bosch SGV57T03EU - dziwny wyciek w okolicach hydrostatu


  Dziękuję.
 • Helpful post
  #2
  nares
  Home appliances specialist
  Wyczyść wąż karbowany, od układu hydrostatu do misy.
 • #3
  civic9
  Level 11  
  Dziękuję za podpowiedź.
  Nie było tam za dużo, ale wyczyściłem dokładnie. Wejście do pompy też wygląda czysto. Nie pomogło.
  Jeszcze jakieś pomysły?

  Dodano po 4 [godziny] 9 [minuty]:

  Ok, jednak tą komorę nie do końca wyczyściłem poprzednio.
  Bałem się wyciągać ten czarny wkład wewnętrzny, bo nie wiedziałem czy jest przyklejony czy jak, a po dobroci nie chciał wyjść. Wyciągnałem jednak kombinerkami i tam też było trochę mazi. A z tego co teraz widzę ten lewy odpływ wraz z tym czarnym plastikiem jest odpowiedzialny za odprowadzenie nadmiaru wody. Po ponownym gruntownym czyszczeniu wydaje się już działać ok.
 • #4
  nares
  Home appliances specialist
  civic9 wrote:
  Ok, jednak tą komorę nie do końca wyczyściłem poprzednio.
  Bałem się wyciągać ten czarny wkład wewnętrzny,

  No to już będzie OK - myślałem że dokładnie wszystko wyczyściłeś, oprócz tego węża.
 • #5
  civic9
  Level 11  
  To zamykam. Działa. Wyżej już opisałem właściwie rozwiązanie.
  Dla innych, którzy tu trafią z podobnym problemem - nie wystarczy udrożnić pracę pływaka i samego hydrostatu, trzeba dobrze udrożnić całość.