Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybija bezpiecznik od obwodu i główny przy liczniku

31 Lip 2016 05:11 1794 3
 • Poziom 4  
  Witam. Nie wiem czy temat jest w dobrym miejscu jeśli nie proszę o przeniesienie.Od pewnego czasu mam pewien problem
  Otóż nie wiem co nie wiem jak wybija mi bezpiecznik w skrzynce.Na pewno nie jest on przeciążony.Jest to bezpiecznik od oświetlenia na drugim piętrze i czasem jest tak że nawet jedną żarówka nie świeci a bezpiecznik wybija.Nie dzieje się to jednak od razu. Bezpiecznik wybija po kilku godzinach od włączania. Największy problem tkwi jednak w tym że jak wybija bezpiecznik od obwodu to od razu ten główny co jest przy liczniku a ten w tablicy rozdzielczej (ten z literka "T") zostaje w pozycji włączonej. Jaka może być tego przyczyną?
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 40  
  Przyczyną może być źle wykonana instalacja. Albo zalana wodą. Albo jeszcze coś innego. Trzeba wezwać specjalistę i wykonać pomiary elektryczne.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 4  
  Instalacja działała dobrze przez kilka lat dopiero od jakiegoś tygodnia jest ten problem
 • Poziom 41  
  @michal_2000_8 jak się domyślam, "ten z literką T" to wyłącznik różnicowoprądowy?
  Jeśli zadziałało zabezpieczenie nadpradowe, w obwodzie "bez obciążenia", oraz zadziałało nadrzędne zabezpieczenie - to przy liczniku - oznacza to, że niby działająca instalacja jednak nie działa.
  Sugeruję przegląd tej instalacji, zapewne gdzieś pojawia się zwarcie - w puszkach gdzie przewody łączone są zapewne na okrętkę, lub przy samych oprawach, ewentualnie gdzieś został przewiercony przewód.