Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Olympus TG-2 - Nie działają funkcje

bigroko 31 Jul 2016 08:32 1827 10
    bigroko
    Level 2  
    Witam
    Mam problem z aparatem Olympus TG-2, może ktoś się spotkał z podobnymi objawami. Aparat włącza się, można nim zrobić zdjęcie ale nic innego nie działa. Nie działa zmiana trybu pracy, przyciski menu, zoom, po prostu żaden. Po włączeniu od razu łapie ostrość i na tej ostrości pozostaje. Jeśli zmienię tryb pracy na wyłączonym aparacie to włącza się już na zmienionym. Natomiast po podłączeniu do prądu wszystkie funkcje działają. Menu, przeglądanie zdjęć i wszystko inne działa jakby wszystko było w porządku. Byłem z nim w serwisie ale gość powiedział, że może spróbować coś z tym zrobić, będzie musiał go rozebrać ale po złożeniu nie da mi gwarancji na wodoszczelność. Dzwoniłem do Olympusa i tam powiedzieli, że mogę im wysłać aparat - koszty napraw mają zryczałtowane, bez względu na usterkę będzie to kosztowało 552,- lub może mi dać 20% rabat przy zakupie kolejnego aparatu. Żadna z tych opcji mnie nie interesuje więc szukam innego rozwiązania. Oczywiście w/w usterka wystąpiła 2 miesiące po upływie gwarancji czyli jak zwykle....
    Ma ktoś jakiś pomysł?
    Z góry dzięki....
    User removed account
    Level 1  
    bigroko
    Level 2  
    phantom48 wrote:
    Tego typu objawy są w tych aparatach zazwyczaj powodowane przedostaniem są do wewnątrz niewielkiej ilości wody, więc jeżeli tak było, to ten aparat już nie jest wodoszczelny w 100% i otworzenie obudowy nic już nie zmieni.Zazwyczaj uszkodzeniu ulegają złącza taśm flex naprawa przez czyszczenie lub wymiana.Dokładniejszą diagnozę można będzie postawić dopiero po otworzenie aparatu.

Ale dziwne jest to, że po podłączeniu do prądu wszystko działa. Mam pewne podejrzenia co do baterii. Być może nawet po naładowaniu straciła swoją moc i nie ma "siły rozruchowej" że tak to nazwę.
    User removed account
    Level 1  
    bigroko
    Level 2  
    phantom48 wrote:
    bigroko wrote:
    Mam pewne podejrzenia co do baterii

Podstawienie nowej baterii odpowie czy te podejrzenia były celne, innego sposobu nie widzę.

I tej wersji na początek będę się trzymał. Muszę tylko znaleźć kogoś kto będzie miał podobną baterię w swoim aparacie - bez sensu kupować nową tylko po to żeby przetestować aparat
    gajmix
    Level 32  
    bigroko wrote:

I tej wersji na początek będę się trzymał. Muszę tylko znaleźć kogoś kto będzie miał podobną baterię w swoim aparacie - bez sensu kupować nową tylko po to żeby przetestować aparat

Raczej się nie oszukuj że to tylko bateria, jeśli aparat da się włączyć, nie ma wskaźnika wyczerpanej baterii i nie wyłącza się sam po chwili to można spokojnie uszkodzony akumulator wykluczyć. Jeśli robiłeś zdjęcia pod wodą albo nawet tylko w czasie ulewnego deszczu to choć nie powinien ale pewnie złapał gdzieś trochę wody i są tego efekty. Niestety rokowania w takich wypadkach nie są pomyślne i jeśli aparat nie trafi w krótkim czasie do serwisu to korozja elementów będzie postępować i usterka będzie się pogłębiać aż do chwili kiedy aparat w ogóle przestanie się włączać
    User removed account
    Level 1  
    bigroko
    Level 2  
    No rzeczywiście nie wyczuwam podwójnego oporu. Ale zauważyłem coś jeszcze - według zaleceń Olympusa (dzwoniłem do nich z zapytaniem) naładowałem baterię do pełna a potem wyciągnąłem na 3 dni. W ten sposób wg nich wygląda tzw twardy reset. Naładowana do pełna bateria wytrzymała w aparacie niecały tydzień i się rozładowała.
    wowa_ja
    Level 1  
    Mam Olympus TG-2. Od roku go nie używałem. Teraz przed wakacjami próbuję uruchomić i nic. Naładowałem akumulator, a przy włączeniu napis Olympus i następnie "Brak połączenia" i obrazek aparatu połączonego przewodem z krzyżykiem.
    Jeszcze na gwarancji był w naprawie, ponieważ na zdjęciach w tym samym miejscu zawsze wychodziła plamka. Coś wymieniono (nie pamiętam).
    Czy warto oddawać do serwisu. Zresztą i tak czasu nie mam, za tydzień wyjazd z nurkowaniem. Szkoda, że tak krótko posłużył.
    Nie wiecie czy te aparaty tak mają czy to ja miałem pecha i jakiś felerny egzemplarz?
    Zastanawiam się czy nie kupić nowego (teraz już TG-4), ale jakoś straciłem zaufanie do marki.
    gajmix
    Level 32  
    wowa_ja wrote:
    Mam Olympus TG-2. Od roku go nie używałem. Teraz przed wakacjami próbuję uruchomić i nic. Naładowałem akumulator, a przy włączeniu napis Olympus i następnie "Brak połączenia" i obrazek aparatu połączonego przewodem z krzyżykiem.
    Jeszcze na gwarancji był w naprawie, ponieważ na zdjęciach w tym samym miejscu zawsze wychodziła plamka. Coś wymieniono (nie pamiętam).
    Czy warto oddawać do serwisu. Zresztą i tak czasu nie mam, za tydzień wyjazd z nurkowaniem. Szkoda, że tak krótko posłużył.
    Nie wiecie czy te aparaty tak mają czy to ja miałem pecha i jakiś felerny egzemplarz?
    Zastanawiam się czy nie kupić nowego (teraz już TG-4), ale jakoś straciłem zaufanie do marki.

Prawdopodobnie aparat złapał wodę przy gnieździe USB gdzie w wyniku korozji jest zwarcie na wyprowadzeniach z tego gniazda i stąd komunikat o braku połączenia z komputerem . Jak leżał rok czasu od zamoczenia to rokowania pomyślne nie są ale może po rozebraniu i konserwacji przynajmniej dałoby go się uruchomić w trybie zdjęciowym
    toptrade
    Level 9  
    Ja mam Olumpusa od ok. 3 lat i jestem bardzo zadowolony, żadnych usterek, z tym, że korzystam bieżąco, kilka razy w miesiącu.