Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L32XM6E - Jak podłączyć amplituner SONY z TV

miichaaell 31 Lip 2016 10:23 1155 8
  • #1 31 Lip 2016 10:23
    miichaaell
    Poziom 6  

Witam,
    Posiadam TV Panasonic TX-L32XM6E chcę go połączyć z Amplitunerem Sony,

Na poprzednim TV miałem ten sprzęt połączony przez czincza - jack ( wejście słuchawkowe w TV ) i wszystko działało jak należy.

Teraz po podłączeniu do wejścia słuchawkowego grają głośniki w TV i te które są podłączone do Amplitunera. ( co wcześniej nie miało miejsca )

Problem polega na tym że Amplituner jest bez pilota a jak pogłaśniam pilotem do TV to VOL UP jest tylko na głośnikach od telewizora. A chciałbym żeby podczas podgłaśniania pilotem do TV zwiększała się głośność Amplitunera,

Teraz żeby zwiększyć głośność muszę wejść w menu: dźwięk; głośność słuchawek.
    A jak wiadomo na dłuższy czas taka regulacja dźwięku będzie uciążliwa.

Może znacie jakiś inny sposób podłączenia żeby to działało jak należy ?

0 8
  • #3 31 Lip 2016 17:07
    kokapetyl
    Poziom 43  

miichaaell napisał:
    chciałbym żeby podczas podgłaśniania pilotem do TV zwiększała się głośność Amplitunera,

Chyba to jest nie wykonalne, poza wspomnianym już sposobem.

0
  • Pomocny post
    #4 31 Lip 2016 20:26
    Polon_us
    Poziom 41  

Autor nie podał modelu amplitunera Sony. Jeśli Sony wspiera ARC to można to wykorzystać.
    Również można rozważyć kupno pilota uniwersalnego, który obsługiwałby zarówno telewizor i wzmacniacz. W zasadzie ich podstawowe funkcje - to w codziennym użytkowaniu wystarcza.

0
  • #5 05 Sie 2016 21:20
    miichaaell
    Poziom 6  

Telewizor nie jest mój, wynająłem mieszkanie i już taki był na stanie.

Ja posiadam amplituner SONY SRT-DE197
    Kupiłem kila lat temu na allegro bez pilota ( pewnie przyjechał zza granicy ) nie mam pewności czy ma możliwość sterowania pilotem

0
  • #6 06 Sie 2016 07:15
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, wzmacniacz jest starszawy i o ARC nie ma nawet mowy.

miichaaell napisał:
    nie mam pewności czy ma możliwość sterowania pilotem

Jak najbardziej można go obsługiwać pilotem. Proszę przejrzeć załączoną instrukcję tego wzmacniacza..
    Teraz u markowego sprzedawcy pilotów uniwersalnych znaleźć pilota, który obsłuży zarówno wzmacniacz i telewizor.
    Nie powinno to być większym problemem.

0
  • #7 07 Sie 2016 20:55
    miichaaell
    Poziom 6  

Kupiłem pilot uniwersalny, przeszukałem całą bazę kodów i żaden nie działa :/,
    Na telefon pobrałem aplikację pilot ( tu znalazłem amplituner i działa bez problemu )
    Czy jest możliwość zaprogramowania pilota uniwersalnego każdy przycisk osobno ? i czy dam radę to zrobić przesyłając sygnał z telefonu ?

Pilot jaki posiadam:
    http://allegro.pl/pilot-uniwersalny-rc20-lx-i6378858974.html

0
  • #8 08 Sie 2016 16:25
    Polon_us
    Poziom 41  

miichaaell napisał:
    Kupiłem pilot uniwersalny, przeszukałem całą bazę kodów i żaden nie działa :/,

Polon_us napisał:
    Teraz u markowego sprzedawcy pilotów uniwersalnych znaleźć pilota, który obsłuży zarówno wzmacniacz i telewizor.

Czy przed kupnem kolega sprawdził u sprzedawcy możliwości tego pilota? Tak jak sugerowałem?
    miichaaell napisał:
    Na telefon pobrałem aplikację pilot ( tu znalazłem amplituner i działa bez problemu )

Może ta aplikacja obsłuży również telewizor?
    Jeśli tak, to używać telefon, jako pilota do tych urządzeń. A zakupiony pilot oddać.

0
  • #9 08 Sie 2016 19:24
    miichaaell
    Poziom 6  

Pilot wziąłem na wz- kę kasę mi oddali,

Telefon mogę używać tylko jak jadę w delegację to żona też jakoś musi używać :),

Będę Jeszcze próbował z innymi pilotami,

0