Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rower trójkołowy poziomy wspomagany elektrycznie

tomek7011 04 Wrz 2016 17:48 20202 123
    czarodziej1968
    Poziom 14  
    Gratuluję samozaparcia przy budowie i udanego rowerka. Fajna maszyna :)
    Nie wiem czy gdzieś było wspomniane, może mi uciekło przez tą bezsensowną dyskusję nad prawnymi aspektami. Możesz poddać przybliżone koszty budowy samego rowerka bez elektrycznego napędu?
    Z tego co widzę masz resorowanie tylnego koła. Masz może skalę porównawczą miedzy takim resorowaniem, a jazdą na rowerze gdzie dodatkowo jest jeszcze resorowany przód ? Zastanawiam się czy tył resorowany zapewni wystarczający komfort na dziurawych polskich drogach.
  • Computer Controls
    tomek7011
    Poziom 5  
    Zacznę od końca rowery poziome buduje już ponad 20lat. Więc już jest trochę doświadczenia jak pod jakim kątem ustawić dumper jakiej długości ma być ramie wahacza. Wahacz amortyzuje znakomicie. Jak znajdę fragment filmiku to zapodam rowerek wpada w dziurę i prawie wcale się to nie przenosi na kierującego tylko wahacz pracował. Tutaj moim zdaniem nie potrzeba przedniej amortyzacji ponieważ sprężyna wahacza znakomicie pracuje dlatego ze jest praktycznie umieszczona centralnie pod siedzeniem. Co bym zmienił to przednie koła przesunął bym jakieś 5 cm do przodu wtedy całkowicie nie wyło by wyczuwalne jak rowerek wpadł by w dziurę. tylko wtedy przednią belkę trzeba by zrobić nie prostą a w kształcie litery V w poziomie żeby nie zaczepiać nogami. W rowerach poziomych bardzo ważne jest rozłożenie masy, długość roweru pochylenie siedziska tutaj dwa trzy centymetry w jedną lub drugą stronę całkowicie zmieniają właściwości jezdne roweru. Co do kosztów w przybliżeniu stal 70zł malowanie 150 zł. Przednie koła około 200 zł tylne 50 zł siedzenie sam robiłem,łańcuchy 3 sztuki 80 zł klamko manetki tokarz 100 zł. linki śrubki inne pierdółki 60 zł przerzutki 80zł tarcze do szlifowania ciecia 40 zł Wiele rzeczy robiłem sam zaplatanie centrowanie kół np na to trzeba by doliczyć 150 zł
  • Computer Controls
    czarodziej1968
    Poziom 14  
    Bardzo dziękuje za odpowiedź. Koszty z tego co napisałeś dość niskie, ale skoro budujesz takie rowery to większość pewnie gdzieś po szufladach leży a i warsztat opanowany :)
    Zastanawiam się nad takim rowerem również na dojazdy w pracy, ale chyba raczej zdecyduję się na coś gotowego. Jest sporo ofert w nawet sensownych pieniądzach, coś pewnie się znajdzie. Temat do przemyślenia.
    vilu18
    Poziom 10  
    Teraz dopiero przeczytałem ten temat -konstrukcja zgrabna i przemyślana.
    A możesz kolego określić koszty elektryki ?
    Dwie strony pisania u ustawach moim zdaniem bez sensu w tym temacie .