Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFO1663PL/15 - Pralka mocno wibruje w trakcie wirowania

macbe 31 Lip 2016 11:43 1047 5
  • #1 31 Lip 2016 11:43
    macbe
    Poziom 15  

Witam

Mam około 10 letnią pralkę Bosch WFO1663PL/15. Od jakiegoś czasu pralka głośno pracuje w trakcie wirowania - dosyć mocno wibruje. Może nie jest to na tyle silne, że pralka chciałaby opuścić łazienkę, ale jednak trochę się przesuwa. Pralka jest wypoziomowana, amortyzatory były wymienione, ale nie zmieniło to właściwie nic. Dodatkowo żona zgłaszała kilka razy, że pranie zostało wysmarowane jakąś tłustą niespieralną mazią. Co to ma być? Łożysko się rozpada i coś z niego leci do prania? Żadnych hałasów z łożyska nie słychać, bez obciążenia kręci się bez żadnych oporów. Przy kręceniu bębnem (ręką) widoczny jest ruch (bicie) bębna względem obudowy o jakieś 2-3mm. Czy to jest ten słynny problem z pękającym krzyżakiem?

Pozdrawiam
    Maciek

0 5
  • #2 31 Lip 2016 11:52
    MDD
    Poziom 26  

To jest ten słynny problem z krzyżakiem. Sprawdzić to można ruszając bębnem i patrząc na koło pasowe cz też się porusza o te 2- 3 mm. Jak nie to krzyżak jak tak to łożyska. Jak to krzyżak to nie czekaj z naprawą zbyt długo. Oczywiście jak się na nią zdecydujesz.

0
  • #3 31 Lip 2016 12:21
    macbe
    Poziom 15  

Koło pasowe chodzi bez bicia, czyli wygląda na krzyżak. Niestety krzyżak jak widzę nie występuje jako części zamienna, czyli zostaje zakup nowego bębna, czy może są jakieś możliwości regeneracji? Jak widzę już samo rozpołowienie bębna nie jest trywialne - niby są śruby, ale do tego miliard plastikowych zatrzasków, które chyba nie będą chciały puścić. Te zatrzaski to się ucina i potem skleja obudowę, czy są jakieś patenty na bezbolesne rozpołowienie?

0
  • #4 31 Lip 2016 16:25
    peter falk
    Specjalista AGD

Zbiornik da się w miarę sprawnie rozkręcić, ale całą inicjatywę zabija cena nowego bębna z krzyżakiem. Myślę, że trzeba się rozglądać za nową pralką :(

0
  • #5 31 Lip 2016 16:32
    macbe
    Poziom 15  

Na Olx znalazłem ogłoszenie człowieka regenerującego bębny Bosch - wymienia krzyżaki, choć nie wiem skąd je bierze, czy może dorabia. Niestety Podkarpacie, więc musiałbym wysyłać bęben. Może ktoś korzystał z tego typu usług i zechce się podzielić informacjami, czego można się spodziewać?

0
  • #6 01 Sie 2016 17:35
    MDD
    Poziom 26  

No nie wiem. Zadzwoń tutaj spytaj się o krzyżak. 32 762 57 78 . Ale czy z wymianą sobie poradzisz.

0