Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zagłuszyć sieć WiFi ? Jak się przed nią uchronić ?

JanekSokół 31 Lip 2016 12:09 6936 58
  • #1 31 Lip 2016 12:09
    JanekSokół
    Poziom 6  

Od dłuższego czasu czytam tu i tam na temat szkodliwości sieci WiFI.
    Mieszkam w bloku z cegły.Sąsiedzi naokoło używają routerów.
    Mam 3 kreski na 4 po włączeniu WiFi w swoim telefonie i połączeniu z ich routerem opisując to dokładnie.
    Jedna cegła w ścianie za dużo nie zdziała.

Macie jakieś pomysły na ochronę przed WiFI ?

Więcej poniżej na ten temat zanim zaczniecie szydzić ...
    http://pokazywarka.pl/3tguuk/

Jakiś zakłócacz?
    ...blachą 3mm ścian nie obłożę ;)

0 29
  • #2 31 Lip 2016 12:12
    hermes-80
    Poziom 43  

Obij ściany blachą - lub zrób sobie klatkę faradaja ;) - dużo silniejsze pole elektromagnetyczne twój telefon emituje niż wifi.

"Zakłucacz" ;) a niby jak miał by ci likwidować wifi skoro sam by musiał coś emitować;)?

1
  • #3 31 Lip 2016 12:13
    goldi74
    Poziom 43  

JanekSokół napisał:
    Jakiś zakłócacz?

Zakłócacz sieci jeszcze bardziej będzie promieniował w Twoim otoczeniu niż sieci wi-fi sąsiadów.

0
  • #4 31 Lip 2016 12:15
    hermes-80
    Poziom 43  

Wytapetuj ściany za regipsami folią aluminiową :)

1
  • #6 31 Lip 2016 12:30
    hermes-80
    Poziom 43  

Nowoczesne okna z metalizowanymi powłokami też można wypróbować.

1
  • #7 31 Lip 2016 12:34
    JanekSokół
    Poziom 6  

Tam wypowiada się wielu filozofów,którzy w ani jednym stwierdzeniu nie przytaczają badań naukowych nad szkodliwością WiFi dla organizmu człowieka.Takich badań nie ma, co jest z jednej strony logiczne - zabroniono by WiFi - z drugiej strony zrozumiałe -zabroniono by WiFi.

Wielu z Was bagatelizuje ten problem.
    http://www.globalresearch.ca/student-science-...ds-plants-wont-grow-near-wi-fi-router/5336877
    ...i w tłumaczeniu http://pokazywarka.pl/ga6rl0/

1
  • #8 31 Lip 2016 12:42
    hermes-80
    Poziom 43  

Inna sprawa - jeśli chodzi o twoje wifi to kup router bez wifi - podepnij do niego osobny AP i podczas gdy skończysz serfować wyłączaj go.

0
  • #9 31 Lip 2016 12:55
    Szczota6
    Poziom 16  

Dajesz super linki. Badania naukowe że hoho.
    A umnie codziennie pod domem ufo ląduje.
    Nie ma badań naukowych bo nie ma wpływu. Tzn nie stwierdzono żadnego.
    Może jakby badania prowadzono przez dwa albo trzy pokolenia to by wyszło coś.
    Moc wypromieniowywana przez domowy router jest tak mała że nie da sie stwierdzić czy jest szkodliwe czy nie.
    Nawet prowadząc długotrwałe badania przez 100 lat i tak nie bedzie sie dało wyciągnąć jakiś wnioskow bo wpływ może mieć dieta, aktywnośc fizyczna etc.
    Chcesz sie izolować od wifi ktore nadaje z moca 100mw ale telefon komorkowy nadaje w przedziale 800-2500mw a dodatkowo trzyma sie go obok głowy.
    Teraz obale mit że przez telefon rozmawia sie mało a wifi nadaje cały czas. W obecnych czasach smartphone cały czas sie komunikuje bo jest transmisja danych włączona.
    Oklej cały dom folią aluminiową tylko nie montuj poźniej repeatera GSM w domu bo zasiegu komorka nie bedzie miała.
    Jak wychodzisz z domu to jesteś cały czas napromieniowywany przez GSM z nadajnikoe, przez TV naziemną, przez radio, przez TV satelitarną, przez radary meteo, radary wojskowe, GPS, radiolinie, sprzet cywilny do obrony czy jak oni to nazywaja. Każda gmina i straże pożarne mają transmisje bezprzewodową w razie kryzysu, CB radio.
    Słońce też promieniuje i to ostro. Gdyby nie magnetosfera to całe życie by umarło. Tak dawki przechodza przez magnetosfere. No i jeszcze cała elektronika promieniuje przez fale elektromagnetyczne ktore są generowane.

Inaczej gwarantuje Ci dając sobie obie rece i nogi obciąć że w ciągu 150 lat od tego mojego posta umrzesz

PS trawa mi rośnie na parapecie w kuchni a router mam 1m od niej. A rośnie w doniczce bo dostałem na wielkanoc i kosze ją nożyczkami :)

1
  • #10 31 Lip 2016 13:00
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

Mam dla Ciebie zle wiesci.
    Musialbys "zaklocic" tez wszechobecne:
    - sieci komorkowe
    - mikrofalowki
    - radary lotnicze
    - radary pogodowe
    - radiolinie telekomunikacyjne
    i pewnie wiele innych. Dzialaja tez na mikrofalach, wiekszosc bardzo podobnych do wifi.

0
  • #12 31 Lip 2016 13:25
    JanekSokół
    Poziom 6  

Szczota6 napisał:

To podsumowuje Twoje mądrości.
    Jak mają stwierdzić wpływ,jeśli nie przeprowadzono badań.Piszę tu o badaniach oficjalnych,bo tych choćby wojskowych nie zobaczysz w świetle dziennym.

Ten wpływ to nie czkawka i katar,a długotrwały wpływ na ludzkie komórki,który kończy się np. nowotworem mówiąc ogólnie.
    Roślinki padają,a Twoje komórki mają to wytrzymać?
    Ty chyba handlujesz routerami :)
    Czytałeś to co umieściłem na Pokazywarce?

Może nie uchronimy się przed całkowitym promieniowaniem,ale możemy spróbować choć przed tym z naszego routera,sąsiada za ścianą itp.

Link

0
  • #13 31 Lip 2016 13:31
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

Czepiles sie tego wifi. Zrozum ze jesli jest to szkodliwe to chodzi wylacznie o promieniowanie elektromagnetyczne o czestotliwosci mikrofalowej. A tego promieniowania
    ze zrodel innych niz wifi dostajesz wielokrotnie wiecej.

Jak jakis "naukowiec" mowi o wplywie wifi na zdrowie to nalezy go olac. Mozna mowic wylacznie o wplywie promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie.

0
  • #14 31 Lip 2016 14:50
    jurek.adam
    Poziom 43  

We Francji jest zakaz używania telefonów GSM i urządzeń wifi w takich miejscach jak żłobki, przedszkola.

Co do samego blokowania wifi, są specjalne tapety:
    http://edition.cnn.com/2012/07/18/tech/signal...g-and-comes-in-a-snowflake-pattern/index.html

Są technologie blokujące, służą dwojako - także przed hackingiem w sieciach wifi, czyli np. firma zabezpiecza się nie tylko przed zakłócaniem przez inne sieci, ale również wyciekiem fal ze swojej siedziby.

Osobiście bardziej obawiam się anten GSM, kuchenek mikrofalowych sąsiadów (zwłaszcza tych niezupełnie sprawnych) niż wifi.

Dodano po 5 [minuty]:

JanekSokół napisał:
    Ty chyba handlujesz routerami
    Ciepło. Niektóre osoby tu piszące to dostawcy internetu przez wifi.

Tzw. oficjalna nauka to potęga, ale nie nieomylna i wszechwiedząca jak Bóg - pamiętajcie co w latach 50-tych XX wieku mówiono o szkodliwości palenia? Nauka cały czas się rozwija, kiedyś nie wiedziano nic o szkodliwości wielu rzeczy, a dziś jest zupełnie inaczej.

1
  • #15 31 Lip 2016 16:10
    Szczota6
    Poziom 16  

JanekSokół napisał:
    Szczota6 napisał:

To podsumowuje Twoje mądrości.
    Jak mają stwierdzić wpływ,jeśli nie przeprowadzono badań.Piszę tu o badaniach oficjalnych,bo tych choćby wojskowych nie zobaczysz w świetle dziennym.

Ten wpływ to nie czkawka i katar,a długotrwały wpływ na ludzkie komórki,który kończy się np. nowotworem mówiąc ogólnie.
    Roślinki padają,a Twoje komórki mają to wytrzymać?
    Ty chyba handlujesz routerami :)
    Czytałeś to co umieściłem na Pokazywarce?

Może nie uchronimy się przed całkowitym promieniowaniem,ale możemy spróbować choć przed tym z naszego routera,sąsiada za ścianą itp.

Link

To gdzie masz te badania?
    Podaj imiona nazwiska, numer opracowania, z jakiej uczelni, ośrodka.
    Wybacz ale nawet tego nie oglądam bo jest to film z Youtube i ma żółte napisy.
    Wszystkie filmy z dziwnymi teoriami na temat lekarstwa na raka, budowy piramid przez kosmitów, reptilian i planety X są z żółtymi napisami, czyżby nawiązanie do "żółtych papierów"?
    Tak wojsko potrafi bezprzewodowo głosy do mózgów osób przekazywać. Wybacz ale większej bredni nie słyszałem. Może za xx lat ale nie dziś.

Wybacz ale obecnie jest problem z nawiązaniem jakiekolwiek kontaktu z ludźmi po wylewach, sparaliżowanych etc a Ty mi sugerujesz, że wojsko potrafi bezprzewodowo wysłać głos do żołnierza wrogiego i mu cokolwiek wmówić.
    Czy Ty zdajesz sobie sprawę jak bardzo skomplikowany jest ludzki mózg? Ludzkość dopiero raczkuje na tym etapie.
    Prędzej uwierzę w kontrole pogody przez HARP.

Nie ma naukowych badań bo nikt nie ma takich funduszy. Żeby przeprowadzić takie pewne badanie trzeba całkowicie odizolować ludzi od innego promieniowania i badać od urodzenia aż do śmierci. Takie badania by musiały być przeprowadzone przez kilka ośrodków, żeby potwierdzić poprawność. Zdajesz sobie sprawę że takie badanie może trwać 100 lat?

Mi trawa rośnie przy routerze, ba nawet na placu mi rośnie trawa i drzewa a mam na dachu 8x AP z dużymi antenami sektorowymi. Mało tego nawet gołębie mi siadają na atenach i obsry... :) Takie szkodliwe i sobie lądują.
    Kolejna sprawa zawsze jak ściągam AP to w środku pod klapką jest pełno małych pająków i one żyją!

Teraz podam Ci fakty, które sobie sam możesz wyszukać.
    Faktem jest, że promieniowanie elektromagnetyczne dużej mocy jest szkodliwe.
    Mało tego jak konfigurowałem radiolinie i ustawiłem moduł nadający na 43dBm na antenie o uzysku 33dBm w paśmie 24Ghz to wszystkie osoby będące w biurze rozbolały głowy i dwie miały nudności mimo że nikt nie wiedział kiedy moc zwiększyłem z 1dBm.
    Daje nam to EIRP na poziomie 76dBm i uwierz, że jest to ogromna moc.
    Sam to odczułem bo anteny były tak skierowane że po osobach promieniowały.
    Trwało to może 10min.
    Moc wypromieniowana z tej radiolinii była UWAGA!! aż 398 TYSIĘCY razy większa niż routera wifi domowego
    Sam producent zaleca konfiguracje z 2 metrów
    Kolejny fakt, zawodowi monterzy radiolinii są częściej bezpłodni i chorują częściej na białaczke od innych osób. Jest to wyraźnie zauważalne w statystykach.
    Radiolinie pracują na trochę większych mocach ale sygnał jest o wiele bardziej kierunkowy więc w zasadzie fale nie trafiają w ludzi.
    Dodatkowo jako ciekawostka takie CB radio na które nikt nie narzeka nadaje z mocą 2W czyli 2000mw czyli 20x większą niż router wifi. Z podobną mocą komórka potrafi nadawać zależne od odległości od BTS.

Pytanie czy router domowy nas zabija? Jestem pewny że tak. Tylko moc z jaką by nas uśmiercił pewnie będzie liczona w setkach lat i prędzej umrzemy naturalnie.

Podobnie jest z promieniowaniem. Wiemy, że nas zabija ale sami żyjemy w miastach, które są napromieniowane.
    Hałdy na śląsku promieniują jak głupie, przejdź się z licznikiem Geigera to zobaczysz.
    W mieście też jest promieniowanie.
    Przykładowo 200m od reaktora IV w Czarnobylu promieniowanie wynosi 5,39 µSv/h czyli mniej niż w niektórych Państwach Europy.
    W centrum Czarnobyla wynosi 0,2 µSv/h
    W centrum Warszawy wynosi uwaga 0,32 µSv/h
    Średnio w Polsce promieniowanie waha się miedzy 0,1 do 0,40 µSv/h i więcej.

Czyli umrzemy od promieniowania czy może od fal elektromagnetycznych?

Zasadę działania mikrofalówki znasz?
    W skrócie wielkim. Mikrofala składa się z Magnetronu, który przetwarza energie elektryczną na fale radiowe o częstotliwości 2,45Ghz (idealnie w szósty kanał wifi trafia). Typowe mikrofale mają moc 700-900W. Router wifi ma moc 0,1W
    2,45Ghz dlatego, że najlepiej rezonuje z wodą, a podgrzewanie w mikrofali polega na wprawieniu w drganie cząsteczek wody zawartej w jedzeniu.
    Łatwo to sprawdzić podgrzewając suchą bułkę. Później drugą bułke namocz wodą. Podgrzewaj obie przez 30 sekund i sprawdź, która jest cieplejsza.
    Dlaczego mikrofala nas nie zabija? Bo w skrócie komora do, której dajemy jedzonko to klatka Faradaya ale może być uszkodzony Magnetron i pewna moc ujdzie bokiem.
    Jako ciekawostkę jeśli spodziewacie się wojny jądrowej to schowajcie co ważniejsza elektronie do mikrofali, ochroni to urządzenia przed impulsem EMP.

Szczerze śmierć nadejdzie i to z innej strony niż się spodziewamy

Znam jedną osobę co ma migreny przez wifi i to takie mocne, że funkcjonować nie potrafiła. W momencie przeniesienia routera wifi do innego pokoju objawy znikły, ale na test się nie zgodziła, żeby router został ale tylko my będziemy wiedzieć kiedy jest włączony.
    Co ciekawe router w tym miejscu był od lat... no ale ludzie potrafią sobie wszystko wmówić a placebo potrafi zdziałać cuda. Ważne, że tej osobie pomogło.

Linkujesz jakieś bzdury nie poparte badaniami. Ja piszę o faktach i Ci potwierdzam dlaczego nie ma naukowych badań, które potwierdzą szkodliwość wifi.
    Wszystkie badania jakie były prowadzone dotyczyły GSM i do dzisiaj nie potrafią potwierdzić szkodliwości ani zaprzeczyć przy czym zalecane jest nie przebywanie w silnym polu.

Poczytaj też z jaką mocą działają radary Meteo. Podpowiem, że jeśli router wifi sprowadza nowotwór to radary Meteo palą ludzi żywcem.
    Polecam też poszukanie wzoru jak spada moc fali elektromagnetycznej wraz z odległością, uwierz że bardzo

Jeśli takie filmy mamy brać na poważnie to rządzą nami Reptilianie, ludzie na księżycu nie wylądowali bo było to kręcone w studiu, misji Apollo było 20, Planeta X Nibiru zniszczyła ziemie w 2012r. Kosmici wybudowali piramidy.
    No i zakładając, że masz racje i wojsko potrafi przekazywać głosy bezprzewodowo (hyhy) to równie dobrze powinni móc odbierać myśli... ciekawe dlaczego tyle się mówi o tajnych więzieniach CIA i torturowaniu terrorystów jak można przecież z wykorzystaniem wojskowej technologi odebrać myśli terrorysty złapanego (zakładamy, że na małą odległość to działą) albo chociaż przekazać mu głosem, że Allah każe mu przekazać wszystkie informacje agentom

1
  • #16 31 Lip 2016 16:26
    jurek.adam
    Poziom 43  

Szczota6 napisał:
    Bardziej mnie przekonuje gość z filmiku, człowiek posiadający stopnie naukowe i mówiący do rzeczy niż Ty, Szczota6 zajmujący się zawodowo sieciami wifi w sensie usług. Przesadzasz w drugą stronę wplatając tu jakieś niepoważne hasła typu ufo, Nibiru i inne tej klasy sprawy.

Jak już pisałem we Francji żłobki/przedszkola są wolne od GSM/wifi na mocy zakazu. Gdy się o tym dowiedziałem byłem zdumiony, a informacje mam od rodziny i znajomych tam mieszkających. Nie ma też tylu anten GSM w miastach i terenie zabudowanym co u nas więc daje to do myślenia.

Do zagadnienia trzeba podejść z otwartym umysłem i postarać się zachować bezstronność.

1
  • #17 31 Lip 2016 16:47
    Darom
    Specjalista elektryk

Witam

Ja jestem zwolennikiem poglądu, że organizmy żywe w tym organizm człowieka przystosował się do zwiekszonego promieniowania elektromagnetycznego. Jest wiele badań wycinkowych, dotyczących wpływu danego promieniowanie np. na procesy w danych komórkach, ale gorzej jest z badaniami dotyczącymi całości.
    Sam wielokrotnie robiłem pomiary pól elektromagnetycznych wytwarzanych przez linie przesyłowe energii elektrycznej i mogę te pomiary odnieść do norm, ale trudno mi powiedzieć na temat ich szkodliwości.

Kolega Szczota wspomniał o Czernobylu. Ja pamietam, jak jakiś czas po tej katastrofie pojawiły się badania i analizy, szerzące pogląd, iż istnieje pewien próg promieniowania jonizującego, poniżej którego promieniowanie to jest obojętne a nawet korzystne dla organizmu. Taki był m.in. wykład inauguracyjny w Politechnice Łódzkiej, jak zacząłem studiować elektronikę.
    Urzadzenia WiFi mają względnie małą moc promieniowania, więc nie jest to taki problem jak w przypadku urzadzeń telefonii komórkowej. Znam dwie osoby, które potrafią wyczuć "nadawanie" telefonu komórkowego (ok. 1W). Ja jestem bardziej przystosowany i nic takiego nie czuję. Myślę, że wiekszość osób bardziej cierpi psychicznie, bo naczytała się wiele artykułów na ten temat.

pzdr
    -DAREK-

0
  • #18 31 Lip 2016 16:59
    JanekSokół
    Poziom 6  

Szczota6 napisał:
    To gdzie masz te badania?

To ja się Ciebie pytam gdzie one są, bo w tym wypadku po Twojej stronie stoi obowiązek udowodnienia i obalenia wszystkich "anty teorii".
    Jak farmacja wprowadzi nowy lek do apteki bez badań, to idziesz na ochotnika,kupujesz,łykasz,bo nikomu jeszcze nie zaszkodził? Zachowujesz się jak zaćmiony królik doświadczalny.

Bagatelizujesz wszystko,bo żółte napisy zobaczyłeś. Niesamowite :D
    Przeczytałem Twoje wywody do połowy i dałem sobie spokój z wchodzenia z Tobą w dialogi.

0
  • #19 31 Lip 2016 17:15
    jurek.adam
    Poziom 43  

Darom napisał:
    Urzadzenia WiFi mają względnie małą moc promieniowania, więc nie jest to taki problem jak w przypadku urzadzeń telefonii komórkowej.
    Fakt. Technologia GSM jest bez porównania bardziej groźna.

Zapadło mi w pamięć jak przed laty w Teleexpresie na własne oczy widziałem wywiad z naukowcami WAT, oficerami, którzy chwalili się, że właśnie wynaleźli i opatentowali telefon komórkowy absolutnie nieszkodliwy dla ludzkiego zdrowia nawet przy bardzo intensywnym korzystaniu. Pokazano jak cudo wygląda. Do dziś cisza w temacie.

1
  • #20 31 Lip 2016 17:18
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale w dzisiejszych czasach kolega @JanekSokół ma tylko dwa rozwiązania aby uchronić się przed promieniowaniem elektromagnetycznym:
    - zbudować klatkę Faradaya w swoim mieszkaniu i z niego nie wychodzić;
    - wyprowadzić się na jakąś bezludną wyspę pacyficzną w której nie na większych źródeł promieniowania elektromagnetycznego;

3
  • #21 31 Lip 2016 17:30
    JanekSokół
    Poziom 6  

Poczekam na te tapety.

2
  • #22 31 Lip 2016 17:47
    Darom
    Specjalista elektryk

Ja z propozycji kol. jimaska wybrał bym to drugie. :P
    Proponuję odwiedzić salon najblizszego biura turystycznego. Zapewne będą mieli dobrą ofertę jak nie na Pacyfik, to chociaż na Atlantyk.

pzdr
    -DAREK-

0
  • #23 31 Lip 2016 18:02
    oshii
    Poziom 19  

@jimasek, jeśli wierzyć dokumentowi który oglądałem na Planete+ to we Francji grupa nadwrażliwców/wariatów (proszę sobie wybrać wedle przekonań) utworzyła strefę-bez-promieniowania na jakimś odludziu. Czyli jest trzecia opcja- Janek się może przeprowadzić we "francuskie bieszczady".
    @JanekSokół, co ci pomoże ta tapeta? Bezrobotny jesteś, że 24/7/365 spędzasz w mieszkaniu?

JanekSokół napisał:
    To ja się Ciebie pytam gdzie one są, bo w tym wypadku po Twojej stronie stoi obowiązek udowodnienia i obalenia wszystkich "anty teorii".

Zdajesz sobie sprawę, że nie da się (przynajmniej nie zawsze) obalić każdej absurdalnej teorii? Możesz udowodnić, że coś istnieje ale nie zawsze da się udowodnić, że coś nie istnieje. Dyskusję między wyznawcami różnych religii a ateistami są tego najlepszym przykładem.
    Ciężar dowodu spada więc na wyznawców szkodliwości, bo tylko oni mogą wskazać jaki to konkretnie mechanizm biochemiczny sprawia, że promieniowanie małej mocy może być szkodliwe.

0
  • #24 31 Lip 2016 19:22
    JanekSokół
    Poziom 6  

@oshii bierzesz temat od drugiej strony.
    Ten co wprowadza produkt na rynek,ma za zadanie udowodnić na wszelkie sposoby czy jest to bezpieczne,a niestety nie zrobiono tego ,czego przykładem są np. kobiety w ciąży i cała historia z tym związana.

Ty to jakoś z Kielc przez Rzym do Krakowa.... :|

To nie absurd,religia czy ateizm.
    Nie mów mi ,że nauka nie potrafi zbadać wpływu WiFi na kobietę w ciąży.

1
  • #25 31 Lip 2016 19:42
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

JanekSokół napisał:
    Nie mów mi ,że nauka nie potrafi zbadać wpływu WiFi na kobietę w ciąży.

A może nie chcą tak samo jak z samochodami, w słońcu z plastików kokpitu uwalnia się tyle benzenu że jest wielokrotnie przekroczona dawka.
    I jest to rakotwórcza substancja.
    Ale. cóż kto ci to powie, Strumień Świadomości Świata?

0
  • #26 31 Lip 2016 20:52
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

JanekSokół napisał:

Jakiś zakłócacz?
    ...blachą 3mm ścian nie obłożę ;)

A dlaczego blacha? Dlaczego 3mm?

Po pierwsze wystarczy folia metalowa - może mieć nawet 1µm, po drugie zamiast foli można użyć siatki metalowej, oczka siatki powinny być co najmniej 2 rzędy wielkości mniejsze od λ.

Co do zagłuszania... a proszę cie bardzo - poszukaj AP opartego na Ralinku, konsola i włącz ATE

Code:

iwpriv ra0 set ATE=ATESTART
    iwpriv ra0 set ATECHANNEL=1  ; set Channel
    iwpriv ra0 set ATETXMODE=1  ; set TX-Mode.
    iwpriv ra0 set ATETXMCS=7  ; set MCS type.
    iwpriv ra0 set ATETXBW=0 ; set Bandwidth
    iwpriv ra0 set ATETXCNT=200  ; Tx frame count(decimal)
    iwpriv ra0 set ATE=TXFRAME  ; Start Tx Frame(inform BBP to change, modulation mode)
    iwpriv ra0 set ATE=TXCONT  ; Start continuous TX, Measure spectrum mask with instrument
    iwpriv ra0 set ATETXPOW0=31
    iwpriv ra0 set ATETXPOW1=31
    iwpriv ra0 set ATE=ATESTART

Resztę sobie wygooglaj - z dwoma AP ustawionymi na 40MHz zarżniesz efektywnie całe pasmo 2.4GHz ale ty dostaniesz najmocniej bo będziesz najbliżej źródła.

Możesz pomyśleć też o jakimś materiale absorbującym promieniowanie RF (głównie musi posiadać impedancje otwartego pola - ok 120Ω - pianka poliuretanowa z wypełnieniem w postaci grafitu jest jednym z najlepszych materiałów.

1
  • #27 31 Lip 2016 21:00
    Szczota6
    Poziom 16  

jurek.adam napisał:
    Szczota6 napisał:
    Bardziej mnie przekonuje gość z filmiku, człowiek posiadający stopnie naukowe i mówiący do rzeczy niż Ty, Szczota6 zajmujący się zawodowo sieciami wifi w sensie usług. Przesadzasz w drugą stronę wplatając tu jakieś niepoważne hasła typu ufo, Nibiru i inne tej klasy sprawy.

Jak już pisałem we Francji żłobki/przedszkola są wolne od GSM/wifi na mocy zakazu. Gdy się o tym dowiedziałem byłem zdumiony, a informacje mam od rodziny i znajomych tam mieszkających. Nie ma też tylu anten GSM w miastach i terenie zabudowanym co u nas więc daje to do myślenia.

Do zagadnienia trzeba podejść z otwartym umysłem i postarać się zachować bezstronność.

Pewien profesor z emiratów czy arabii saudyjskiej twierdzi że ziemia jest płaska bo przecież samolotem by się nie dało latać ze wschodu na wschód.

On mówi, twierdzi ale badań nie ma potwierdzających jak i zaprzeczających.
    Wniosek z trawą która nie rośnie przy routerze obaliłem. Sami zróbcie eksperyment tylko nie chowajcie routera do szafki z trawą bo bez słońca też nie wyrośnie.
    Czy ja gdzieś twierdze że promieniowanie elektromagnetyczne nie jest szkodliwe? Nigdzie tak nie napisałem.
    Mowa jest o routerze wifi, który ma moc 100mw.
    Moc maleje z kwadratem odległości.
    Przypomnę że mowa jest o wifi a telefonu w spodniach każdy nosi a operują mocami rzędami większymi.
    Prędzej dostane raka od komórki niż od routera wifi w pokoju obok.

Nawet na pacyfiku będzie promieniowanie od pasm AM i dłuższych, od satelit TV czy GPS.
    Równie dobrze możemy dać tezę że jakiekolwiek fale elektromagnetyczne powodują mniejszą liczbę urodzeń dzieci.
    100 lat temu było znacznie mniej fal i dzieci rodziło się więcej. Dodatkowo można dać drugie założenie, że fale elektromagnetyczne wydłużają średnią długość życia bo przez 100 lat mocno się zwiększyła. Nawet znajdziemy dane które to potwierdzą :)

Jak już pisałem nie ma badań potwierdzających szkodliwość bo są bardzo trudne. Wiemy na 100% że mocne pole szkodzi. Nie wiemy od jakiego poziomu nie jest szkodliwe.
    Jeśli faktycznie router wifi jest taki zabójczy to chyba byśmy już dawno o tym usłyszeli bo każdy ma w domu router wifi.

Doskonale wiem że w Francji nie można wifi w żłobkach używać ale każdy opiekun ma przy sobie komórke. Nie wydaje się to trochę dziwne?

Lepiej bym uważał co kupujecie do jedzenia niż na router wifi

Jest też specjalna farba co tłumi fale

0
  • #28 31 Lip 2016 21:13
    JanekSokół
    Poziom 6  

Szczota6 napisał:
    Jeśli faktycznie router wifi jest taki zabójczy to chyba byśmy już dawno o tym usłyszeli bo każdy ma w domu router wifi.

łooo Bosheeeee

Zobacz te filmy z żółtymi napisami,których się tak boisz.Dowiesz się,że nie zabija jak Kałasznikov,ale w inny sposób.
    Już widzę jak Orange wycofuje z domów klientów routery,a TPLink zaprzestaje produkcji.

"Dawno o tym usłyszeli ...." O chemii na raka kolega słyszał? Końskie dawki podawane ludziom w zgodzie z nauką? Papierosy były zawsze szkodliwe,czy raczej polecane jako przystawka do kawy bez skutków ubocznych? Nad nami latają tysiące samolotów, które trują jak Huta Katowice.Zamknęli tą hutę czy nie? I tak mogę tu pisać i pisać.
    ps. z Kopernika też się kiedyś śmiali

0
  • #29 31 Lip 2016 21:18
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

JanekSokół napisał:
    Już widzę jak Orange wycofuje z domów klientów routery,a TPLink zaprzestaje produkcji.

Kolego @JanekSokół nikt nie wycofa tych produktów ani żadnych innych z rynku bo ich parametry są zgodne z prawem jakie obowiązuje na terenie RP i UE. Poczytaj sobie o prawie telekomunikacyjnym i ustawach które o tym mówią.

0
  • #30 31 Lip 2016 21:19
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

jurek.adam napisał:

.
    Tyle ze ten Francuski zakaz to regulacja wprowadzona przez populistów na wniosek ignorantów. Takie czasy.

Skoro we Francji nie ma w terenie zabudowanym anten GSM to jak oni z telefonów komorkowych korzystaja?

1