Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia obrazu po instalacji nowego wideofonu (Genway F-S7V11)

Alex8791 31 Lip 2016 16:25 1440 3
  • #1 31 Lip 2016 16:25
    Alex8791
    Poziom 6  

Witam,

Po instalacji nowego wideofonu pojawiły się dwa mniejsze problemy:

1. Cały czas są niewielkie zakłócenia obrazu i teraz nawet większe niż na początku kiedy podłączyłem zestaw na "szybko" czyli bez lutowania kabli i przed stworzeniem właściwej instalacji zasilacza wideofonu (trzeba było poprowadzić zasilanie z puszki). Wiem że przyczyn może być wiele ale liczę że ktoś obeznany przynajmniej mnie naprowadzi gdzie szukać...

Generalnie instalacja wygląda tak: Od domu do furtki jest niecałe 40 m. Kabel to skrętka ekranowana żelowana 4 pary 8 żył (wykorzystane 4 żyły, 4 pozostają wolne). Połączenia kabli zestawu wideofonu ze skrętką lutowane i zaizolowane izolacją. Panel (kamera) przykręcona 2 wkrętami do metalowego słupka. W tym samym słupku znajduje się też kabel prowadzący do siłownika bramy oraz drugi kabel do fotokomórki bramy...

Niestety nie bardzo wiem co mogę z tym zrobić, jedyne co przyszło mi do głowy to puścić sygnał Video w skrętce 2 żyłami żeby zwiększyć przekrój kabla, w tej chwili sygnał Video idzie jedną żyłą. Co sądzicie ?

2. Drugi problem jest banalny ale bardzo uciążliwy, po pierwszej dobie od montażu zaparował obiektyw kamerki w panelu :| , zaparowanie jest małe średnica ok 3 mm. Dodam że w słupku na dnie widać wodę a od góry słupek jest przykryty plastikową zaślepką, może przyczyną parowania jest ta woda na dnie słupka... Jest w ogóle jakiś sposób aby zapobiec parowaniu soczewki kamery wideofonu ?

Post łączy się z innym postem gdzie są zdjęcia i więcej informacji:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15833476#15833476

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 31 Lip 2016 16:36
    banmar_2005
    Poziom 16  

Za duża odległość na skrętke. Zastosuj kabel koncentryczny powinno się poprawić
    Aby zapobiec parowaniu soczewki nawierć kilka otworów w słupku aby para odparowała.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Sie 2016 09:26
    Alex8791
    Poziom 6  

Częściowo problem został rozwiązany poprzez połączenie 3 niewykorzystanych żył z masą oraz zdublowanie przewodu dla sygnału video.

Minimalne zakłócenia może powodować jeszcze zasilanie, może ktoś polecić dobry filtr na 230V ?

0
  • #4 02 Sie 2016 09:36
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

banmar_2005 napisał:
    Za duża odległość na skrętke. Zastosuj kabel koncentryczny powinno się poprawić

Ciekawa teoria, tyle że pozostaje w opozycji do moich wieloletnich doświadczeń z takimi i wielokrotnie większymi odległościami.
    Alex8791 napisał:
    Minimalne zakłócenia może powodować jeszcze zasilanie, może ktoś polecić dobry filtr na 230V

A może warto podmienić sam zasilacz. Praktycznie nie znam genwaya, ale te dodawane do innych budżetówek nie grzeszą jakością.
    Oczywiście pomysł z podłączeniem wolnych żył do masy jak najbardziej słuszny.

0