Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra b - Delphi ds100e czy posiada funkcje adaptacji

31 Lip 2016 17:10 3801 6
  • Poziom 11  
    Witam szanownych forumowiczów. Posiadam od niedawna tester Delphi ds100e NEW VCI przynajmniej tak pokazuje program. głowica komunikuje się bez problemu z programem Delphi car 2015.3 gdzie mogę kasować błędy podglądać prace w trybie rzeczywistym. Ale dziwne bo w trybie demo wchodząc w sterownik silnika i klikając w samochód na dole po prawej na pasku po lewej stronie pokazuje się zakładka z kluczem i śrubokrętem, Można w niej np. zaadoptować sondę lambda. Niestety po uruchomieniu pełnej wersji nie mam zakładki z narzędziami. Co może być przyczyną? Czy posiada ktoś instrukcje do programu Delphi? Jak można przeprowadzić adaptacje np. przepustnicy, wtryskiwaczy itd? Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi.
  • Poziom 34  
    Funkcje dostępne w programie są zależne od sterownika , który diagnozujesz. Generalnie im starszy samochód tym mniej dostępnych funkcji.
  • Poziom 11  
    pacjentem jest mój opel vectra b benzyna z18xe 2001r. na 100% poddaje się adaptacji przepustnice a tu nie widzę tej możliwości.
  • Poziom 10  
    sebolubek napisał:
    pacjentem jest mój opel vectra b benzyna z18xe 2001r. na 100% poddaje się adaptacji przepustnice a tu nie widzę tej możliwości.

Co tam chcesz adptować, powiedz, co? Co chcesz adaptować? Nawet w techu 2 nic takiego nie ma co do tego silnika...
    Nie ma tam adaptacji przepustnicy.
  • Moderator Samochody
    Reset wartości wyuczonych to reset wartości wyuczonych a nie żadna adaptacja.
    sebolubek napisał:
    zaadoptować sondę lambda

Kolejna bzdura.
    Reset przydaje się tylko jak Ci się spieszy żeby oddać auto po naprawie, jak nie to wystarczy że silnik trochę popracuje na wolnych, trochę pojeździć i sam się na nowo "wyuczy".
  • Poziom 10  
    ociz napisał:
    Reset wartości wyuczonych to reset wartości wyuczonych a nie żadna adaptacja.

Oczywiście, że tak. Reset wartości sensora O2
    To nic innego, jak sprowadzenie bloku uczączego do wartości środkowej, zazwyczaj 128. To samo można osiągnąć przez zdjęcie klemy akumulatora. Tylko wtedy trzeba ustawiać zegarek, wpisywać kod radia i wyzeruje się wskaźnik przebiegu okresowego. Ale to to samo.