Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 55 cali za ok. 3000 PLN - problem z wyborem

ciss 31 Lip 2016 19:02 750 6
  • #1 31 Lip 2016 19:02
    ciss
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z wyborem TV 55 cali w okolicach budżetu 3000 zł.
    Naczytałem się i z chęcią wziąłbym LG 55LF652V ze względu na matrycę, niski input lag i ogólnie dużą liczbę pozytywnych opinii, ale korci mnie Ambilight (czy to nie jest zbędny bajer?) w Philips 55PFT6550/12. W Philipsie jednak pojawiają się już negatywne opinie co do stabilności systemu/telewizora (zwiechy itd.)

Czy może ktoś pomóc mi rozwiać wątpliwości ?
    A może w tym budżecie znajdzie się inny, lepszy kandydat ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pomieszczenie ma 30 m2, ale "obszar telewizyjny" ma powiedzmy jakieś 12 m2 (3x4 m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? powiedzmy że 1,5-3,5m, ale najczęściej ok. 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? to nie jest problem, ponieważ okna są na wschód, telewizję oglądamy głównie wieczorem, a zawsze możemy użyć rolet zewn.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 4-latek Sony 40 cali Full HD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz, matrycę, niski input lag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? przez amplituner - po hdmi
    10 .Jakie urządzenia? przez ampli - xbox, cyfra+ i komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? właściwie wszystko jedno
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie zależy mi na funkcjach Smart TV
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 25%
    16. Preferencje co do marki? brak uprzedzeń jeśli są argumenty ;)
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przebajerowanie (oczywiście to subiektywne stwierdzenie)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 3000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie zależy mi na 3D

• #2 31 Lip 2016 19:50
    lesmian45
    Poziom 16  

Philips 6550 ma wyeliminowane dzięki aktualizacjom softu większość wad o których pisali internauci - zwracaj uwagę na datę opinii bo im bliżej marca 2015 to faktycznie ten TV miał złą passę. Ponadto jeśli masz do niego dostęp to trochę zaoszczędzisz - telewizor jest z zeszłego roku, nieco przeceniony na zasadzie wietrzenia magazynu. Input lag w tym TV da radę z grami (ok. 35 ms).

• #3 31 Lip 2016 19:52
    ciss
    Poziom 2  

Dzięki za info, nie wiedziałem że aktualizacje trochę go wyleczyły. Jednak z tego co widzę jest problem z dostępnością tego Philipsa :| a szkoda...

Może po lekkim naciągnięciu budżetu znajdzie się godny i dostępny konkurent dla LG ?

• #4 31 Lip 2016 22:44
    lesmian45
    Poziom 16  

W necie znajdziesz go, choć fakt - jest pewien problem z powszechną dostępnością. Faktem jest, że ciężko znaleźć dobry TV VA + 100 Hz w cenie 2100 jak podaje ceneo. :) LG to IPS więc przeznaczony głównie dla tych, którym zależy na kątach widzenia. Ty podałeś, że TV jest oglądany z naprzeciwka, tu lepiej sprawdziłoby się VA.

• #5 31 Lip 2016 23:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten Philips nie jest produkowany. Ale jest Philips 55PFT6510 w tej samej cenie.
    Masz też model 100Hz - Panasonica 55CS630 też z kalibracją.

• #6 01 Sie 2016 09:36
    ciss
    Poziom 2  

W tym momencie zastanawiam się między 55LF652V a TX-55CS630.

Czy poza rodzajem matrycy są między tymi dwoma telewizorami jakieś znaczące różnice na które warto zwrócić uwagę ?

Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to serwis - czy któraś z tych firm oferuje kiepski/powolny/upierdliwy serwis? ;)

• #7 01 Sie 2016 11:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie, obydwa serwis mają ok.
    W pierwszej kolejności optuję za jakością obrazu.
    Panasonic za 3099 zł z kalibracją to extra oferta.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson