Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Realistic PRO-50: nie mogę ustawić żadnej częstotliwości

31 Lip 2016 20:16 471 8
  • Poziom 4  
    Cześć !

Jestem nowym forumowiczem i mam taki oto problem, z którym nie wiem co zrobić (zaznaczam, że nie jestem elektronikiem z doświadczeniem itp.).
    Posiadam skaner Realistic PRO-50, którego używałem z reguły wyłącznie w domu pod zasilaczem. Zawsze działał bez zarzutu aż do kilku dni wstecz.
    Temat wygląda tak, że obecnie po włączeniu radia nie działa m.in. przełączenie trybu ze skanowania na manualny, nie mogę ustawić także żadnej częstotliwości, które same wykasowały się mi z pamięci.
    Zaznaczam, że radia nie używałem do nasłuchu Policji itp. tylko wykorzystywałem do innego celu (hobbystycznie) i zależy mi na tym, by radio mogło znów normalnie działać.
    Zaradzi ktoś co mogę zrobić ?

Pozdrawiam!
    Sid998
  • Poziom 4  
    belzebub24 napisał:
    Na początek zrób całkowity reset skanera, nawet kilka razy. I daj znać czy pomogło. Załączam instrukcję gdyby była potrzebna.

Dzięki za instrukcję, ale dodam, że naprawdę jestem "świeżak" w temacie - reset czyli ?
  • Poziom 14  
    W instrukcji masz taki rysunek - mały otworek z boku skanera i rozgięty spinacz, wciśnij spinacz w otwór. Procedurę resetu oraz inicjalizacji (ustawień fabrycznych) masz opisaną poniżej.
  • Poziom 4  
    Niestety to nie pomaga - zarówno na bateriach, jak i pod zasilaczem nie działa reset.
  • Poziom 14  
    Czy robisz to w kolejności: włącz skaner, wciśnij i trzymaj CLEAR następnie wciśnij spinacz w otwór reset i trzymaj aż skaner uruchomi się ponownie
  • Poziom 4  
    Tak i podczas trzymania CLEAR i spinacza w miejscu resetowania, radio ciągle szumi, a na wyświetlaczu nic nie ma
  • Poziom 14  
    Cóż, w takim razie jeśli na wyświetlaczu nic nie widać wygląda to na powstanie usterki elektroniki, jeżeli na zasilaczu i bateriach masz te same objawy. Więcej na odległość nie jestem w stanie Tobie pomóc.
  • Poziom 4  
    Nie mam pojęcia, co się stało, kiedy radio normalnie działało, a po powrocie do domu już była ta usterka. Może ktoś inny z forumowiczów coś jeszcze poradzi, bynajmniej Tobie dziękuję za podpowiedzi.