Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Barton Tiger 4T 50cc - nie mogę uruchomić skutera

patrol2560 31 Lip 2016 21:36 582 1
  • #1 31 Lip 2016 21:36
    patrol2560
    Poziom 3  

Dzień dobry !!
    Z tej strony Patryk! Dokonałem wymiany wszystkich części przy modernizacji mojego skuter 50cm3 na 80cm3. Niestety po wymianie nie mogę go odpalić zarówno przez rozrusznik jak i na pedał.Usługę wykonywał znajomy. Niestety nie chce przyznać się do błędu dlatego szukam osoby która w prosty sposób pomoże mi określić błąd.Mnie nie udało się go odpalić na kopa, natomiast "mechanik"przyszedł i go odpali.Według mnie odpalanie przez rozrusznik musi działać. Nie mogę również uczyć się na nowo odpalać z kopa silnika o większej pojemności. Chyba że kolega źle podłączył moduł ponieważ w nowym jest 9 Pinów a w starym 6 pinów.Czy źle ustawione zawory mogą dać takie objawy?

Pozdrawiam Patryk.

• #2 01 Sie 2016 19:45
    Staszek49
    Poziom 33  

Kolego mam nadzieję, że zmieniając pojemność silnika z 50 na 80 cm 3 zmieniłeś komplet tj. cylinder z głowicą (z większymi zaworami). Ponadto, czy jesteś pewien poprawnego ustawienia rozrządu i luzów zaworowych. Gaźnik do czyszczenia, dysze do udrożnienia i ewentualnej wymiany na większe. Czy skuter ma iskrę, ewentualnie moduł do podmiany (na właściwy).
    Na próbę, spróbuj podlać paliwo wprost do cylindra (ok. 1 - 2 cm 3) i jeśli silnik "zaskoczy", to szukaj usterki na trasie zbiornik paliwa, kranik podciśnieniowy, filtr paliwa i gaźnik. Sprawdź na szczelność wężyk podciśnieniowy, który jest podłączony do króćca w gaźniku i do kranika.
    W internecie masz wiele informacji i materiałów poglądowych na ten temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME