Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szycie betonu? Czy to ma sens

turfa8 01 Aug 2016 07:56 3144 7
 • #1
  turfa8
  Level 18  
  Witam!
  Czy ktoś widział, słyszał kiedyś o szyciu betonu? Problem polega na tym że od pewnego czasu podczas deszczu przez szczeliny w betonie woda napływa pod fundament i pech chciał, że w tym miejscu znajduje się główny odpływ ścieków obok którego woda przecieka do domu. Czytałem trochę właśnie o szyciu betonu żywicami, ale nie mogę znaleźć czy ta metoda sprawdzi się w tym przypadku, i pomoże zatrzymać wodę przed fundamentem, a metoda nie jest tania. Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z tą metodą?
 • #2
  gabik001
  Level 37  
  Mój znajomy (a w zasadzie kontrahent) kupił 40-letni dom (350 m2) z 20 pęknięciami w fundamencie (jak na amerykański dom przystało :) ). Wziął firmę i mu ładnie połatali taką żywicą w kolorze betonu. Jak na razie działa - śladów przecieków nie ma.
 • #3
  Madrik
  moderator of Robotics
  Najlepiej, zaproś kilku specjalistów, niech obejrzą, zaproponują metodę naprawy (sami, a nie nakierowywani przez ciebie) i wycenią.
  Da ci to średni pułap cen. Nie bierz najtańszego - zwykle są z nimi problemy przy poważniejszych robotach - by być najtańszymi, robią robotę "na odwal się" i ścinają ceny na ilości i jakości materiałów.
 • #4
  turfa8
  Level 18  
  Ogólnie obcowałem dosyć długo z budowlanką, chciałem się tylko dowiedzieć czy taka żywica na pewno uszczelni szczeliny przed przeciekaniem bo w innym razie będe kuł ten beton
 • #5
  zimny8
  Level 33  
  A nie możesz odkopać z zewnątrz fundament i należycie go zabezpieczyć?.
  Takie "szycie" to "na dwoje babka wróżyła".
  Poniesiesz koszty i okaże się że po zimie to samo.
 • #6
  gabik001
  Level 37  
  No chyba drenaż to w pierwszej kolejności przed jakimikolwiek naprawami. To chyba jasne...
  I tak musi odkopać fundament z zewnątrz żeby się do pęknięcia dostać.
  Bez drenażu szycie nie ma sensu.
 • #7
  Michał643
  Level 25  
  Ogólnie takie szycie to metoda bardzo dobra ale i kosztowna. Miałem to robione w bardzo mokrej piwnicy (co więcej kopanej na równo z linią fundamentów no więc... beznadziejnie)
  Efekty ogólnie dobre (nie ma wody ale wilgoć widać cały czas)
  Nie ma cudów, choć metoda jest dobra (wtłacza się żywicę pod ciśnieniem w wiercone otwory) to woda się tego nie przestraszy :) Dalej będzie się wiła i znajdzie nowe ujście (tak miałem że zaczęła wychdzić gdzie wcześniej jej nie było ale w małych ilościach)
 • #8
  saskia
  Level 39  
  Latanie samych pekniec moze pomoc gdy beton fundamentu jest wodoszczelny.
  Jesli to zwykly beton bez dodatkow uszczelniajacych to niewiele to da.
  Poza tym jesli budynek osiada, i przez to pojawily sie pekniecia to tez nic z tego, bo pekniete fundamenty moga sie przesunac na szczelinie pekniecia.