Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tryb awaryjny automatycznej skrzyni biegów

Bel La 666 01 Sie 2016 10:48 1446 3
  • #1 01 Sie 2016 10:48
    Bel La 666
    Poziom 2  

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam Renault Megane 2002r 1.6 16v benz. - gaz, jest to automat. Kupiłam go 14.06.16 od tej pory auto jest u mechanika. Po zakupie wracając do domu jechało ok. do pewnego momentu. Jadąc coś huknęło i potem auto nie chciało wrzucać 4. Na drugi dzień pojechaliśmy do warsztatu, tam został wymieniony olej jak i zawór regulacji ciśnienia skrzyni biegów i zawór ciśnienia sprzęgła, pozycjoner. Po czym odebrałam auto, przejechałam 80km i włączył się tryb awaryjny tzn. że przełączając na P czy na D to miga, a N w ogóle nie widzi. Odstawiłam auto, znów była wymiana pozycjonera i kabli, bo podobno wiązka uszkodziła pozycjoner. Naprawił, odebrałam i po 8km powtórka. Znów mechanik, auto postało u niego i powiedział że się samo naprawiło więc je odebrałam. Pojeździłam 1.5 dnia, w trakcie jazdy jak się rozgrzał znowu wrzucił tryb awaryjny, po jakimś czasie go wyłączył, potem znów załączył. Więc stanęłam, wyłączyłam silnik, zapaliłam i na chwilę było Oki, a potem znów się załączył i zblokował 3bieg, więc znów warsztat. Teraz tam stoi od tygodnia, mechanicy obstawiają że padł komputer poprzez tą wiązkę. Proszę pomóżcie, co to może być, bo im się pomysły wyczerpały a ja potrzebuję auto. Dzięki za info.

0 3
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 01 Sie 2016 19:09
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Co stwierdziła diagnostyka komputerowa że wymieniali elektrozawory i selekcjoner, teraz znowu selekcjoner i komputer sterujący. Może przy montażu płyty zaworowej źle ustawili wybierak selekcjonera (częsty przypadek).

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 03 Sie 2016 00:07
    Bel La 666
    Poziom 2  

romuald-f napisał:
    Co stwierdziła diagnostyka komputerowa że wymieniali elektrozawory i selekcjoner, teraz znowu selekcjoner i komputer sterujący. Może przy montażu płyty zaworowej źle ustawili wybierak selekcjonera (częsty przypadek).

Podobno nie było jakiegoś ciśnienia. Tak pokazywał komputer

0
  • #4 03 Sie 2016 12:58
    Phil405
    Poziom 9  

Nie wiem jak się rozliczałaś z tymi "fachowcami", ale niech zwrócą Ci pieniądze i jedź do kogoś, kto ma pojęcie o automatach. Tutaj prawdopodobnie nie obejdzie się bez wyciągnięcia skrzyni.

0
  Szukaj w 5mln produktów