Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja 3 elementów moduł zapłonowy Yamaha DT 125

01 Sie 2016 11:13 2859 4
  • Poziom 8  
    Witam, potrzebuj pomocy w identyfikacji 3 elementów na płytce modułu zapłonowego do Yamahy DT 125, ponieważ we wskazanym miejscu na płytce powstało zwarcie. Dzięki uprzejmości jednego z handlarzy ww. modułami udało mi się otrzymać zdjęcia oryginalnej płytki. Wiem, że bez schematu będzie ciężko stwierdzić dokładnie jakie to elementy, ale liczę na Wasze doświadczenie i chęć pomocy.Moduł 3RM-00
    Identyfikacja 3 elementów moduł zapłonowy Yamaha DT 125
    Na zdjęciu wyżej zaznaczyłem 3 elementy:
    1. Prawdopodobnie jest to rezystor(nie jestem pewny, proszę o weryfikacje) i jeśli ktoś jest w stanie odczytać jego wartość.
    Punkt 2 i 3 z oznaczenia wynika, że są to diody zenera takie same. Proszę o podpowiedź jakich zamienników możny byłoby użyć.
    Identyfikacja 3 elementów moduł zapłonowy Yamaha DT 125 Identyfikacja 3 elementów moduł zapłonowy Yamaha DT 125 Identyfikacja 3 elementów moduł zapłonowy Yamaha DT 125 Identyfikacja 3 elementów moduł zapłonowy Yamaha DT 125
  • Poziom 38  
    Widzę że to samo uszkodzenie.
    http://www.bikepics.com/pictures/1472939/
    Te elementy masz w tak dobrym miejscu, że wystarczy wydłubanie części gumy od góry modułu.
    Diodę D2 (numer 3 na zdjęciu) też masz uszkodzoną?
  • Poziom 8  
    Tak, dioda D2 (numer 3 na zdjęciu) również się usmażyła. Mój moduł już rozebrałem i miarę doczyściłem. Dzięki za podesłanie linka zdjęcia. Dioda na napięcie 27V czy 22? I o jakiej mocy? (przepraszam jeżeli pytania są z pogranicza głupich ale jestem laikiem).
  • Poziom 38  
    Ten moduł robiłem 8 lat temu, musiałbym przekopać notatki albo archiwa na komputerze. Nie pamiętam czemu 22V na wejściu skoro dioda 27V, czy może nie było jeszcze drugiego zabezpieczenia (na napięcie akumulatora). Diody prostownicze lepiej zastosować jakieś lepsze (szybsze) niż 1N4007, na 1000V 1A ze względu na częstotliwość napięcia z cewki zasilającej CDI.
  • Poziom 1  
    Odgrzewam kotleta 😆😆😆

Czy wiadomo jakie to elementy zostały uszkodzone na tej płytce a jakie zostały wlutowane nowe. Pilnie potrzebuję pomocy ponieważ mam ten sam problem z modułem.

Pozdrawiam Tomasz