Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw bora 2002 tdi zablokowane drzwi przez centralny

pawlus1522 01 Aug 2016 15:53 6432 10
    pawlus1522
    Level 10  
    Witam

Prosze o pilna pomoc. Pacjent to vw bora 1.9tdi z 2002. Pare dni temu zaczal szfankowac mi jeden silownik z centralnego, a teraz przestal calkowicie reagowac (prawy przod) zablokowal sie na zamknietych dzwiach i niechca sie otworzyc wogole drzwi. Prosze o pomoc
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Wyjmij bezpiecznik od sterownika centralnym zamkiem i otworzysz drzwi normalnie od środka.
    Masz albo przerwane kable w wiązce w prawych dziwach przód lub zamek do wymiany .
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Nie otworzy ma podwójny rygiel. Uderz w Okolice zamka dłonia czasem pomaga. Potem nowy zamek
  • Helpful post
    Krnlmgr
    Level 17  
    A może ktoś przekręcił na wł. blokady w zamku?.
    pawlus1522
    Level 10  
    W tych drzwiach chyba nie ma blokady. Udrzac tez udezalem szarpalem za klamki i nic ale jeszcze poprobuje. Dzieki

Dodano po 1 [minuty]:

Jak uda mi sie odblokowac to dam znac co bylo

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Andrzej20001, tylko ze sam zamek jest sprawny.drzwi zablokowane przez silownik z xentralnego

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

PITERRR wrote:
    Wyjmij bezpiecznik od sterownika centralnym zamkiem i otworzysz drzwi normalnie od środka.
    Masz albo przerwane kable w wiązce w prawych dziwach przód lub zamek do wymiany .

Niestety wyjecie bezpiecznika nic nie pomoglo. Jutro podepne vaga to moze cos sie uda. Pozdrawiam
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    pawlus1522 wrote:
    sam zamek jest sprawny.drzwi zablokowane przez silownik z xentralnego

Widziałeś jak wygląda zamek w vw?? W najgorszym razie tapicerka do zdjecia ,szyba i wejście pod blachę. Stukaj i próbuj jednocześnie otwierać może pójdzie. Mozna od tylnych drzwi bez uszczelki odkręcić i wyjąć wkładkę i tam atakować.
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Podpięcie Vaga tu nic nie pomorze .Tu jest albo uszkodzony zamek albo przerwa w obwodzie sterowania zamkiem w słupku lewa strona od kierowcy ,ale ty nie możesz otworzyć drzwi wiec musisz ściągnąć tapicerkę od zewnątrz odkręcić blachę i tam jakość dostać się do zamka żeby puścił rygiel lub tak jak tu kolega napisał andrzej20001 przez otwarte tylne drzwi odkręcić 3 śruby mocujące zamek uchylić trochę i odkręcić śrubę od klamki i po zdjęciu klamki będzie można otworzyć te drzwi .
    pawlus1522
    Level 10  
    Niestety dzisiaj nie mialem czasu popracowac przy zamku mysle ze jutro troche znajde wiec bede probowam, a powiedzcie mi koledzy w ktore miejsce trzeba udezac drzwi. Pozdrawiam
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Uderzanie ci nic nie pomoże to nie Fiat czy inne koreańskie auto.
    pawlus1522
    Level 10  
    witam kolegów, przepraszam że się nie odzywam w temacie ale musicie mnie zrozumieć, na razie nie mam czasu zająć się autem bo mam na głowie ważniejsze rzeczy, ale tylko jak będzie to możliwe zabieram się do roboty, teraz będę miał cały tydzień urlopu wiec na pewno coś będę kombinował. powiedzcie mi jeszcze gdzie znajduje się moduł komfortu w tym aucie, dzięki i pozdrawiam wszystkich
    pawlus1522
    Level 10  
    witam szanownych kolegów, problem rozwiązany, a więc: zdemontowałem tylne drzwi z zawiasów żeby dojść do śrubki która trzyma klamkę drzwi, demontujemy klamke i mamy dojscie do zamka, potem duzym śrubokrętem udezamy w zamek az sie przebijemy przez plastikowa obudowe i wtedy dzwi sie otworza, potem tylko wymiana zamka na nowy i po klopocie, wszystko smiga elegancko. dziekuje wszystkim za zainteresowanie sie tematem. problem rozwiazany. pozdrawiam