Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firmy produkujące mikrotermostaty.

batbatmobil 01 Sie 2016 19:17 276 5
  • #1 01 Sie 2016 19:17
    batbatmobil
    Poziom 2  

Witam,
    znacie może firmy produkujące coś takiego jak mikrotermostaty? Wiem wiem, na allegro jest ich dużo, tylko wpisać, różne złącza itp. itd. Potrzebuję coś mniejszego. Najlepiej co by mi się zmieściło do rurki średnicą fi 12. Odcięcie przy 60-65 st. C. Przy okazji fajnie, jakby nie kosztowało 100zł. Choć wszystkiemu chętnie się przyjrzę.

• Pomocny post
    #2 01 Sie 2016 19:57
    krzysssztof
    Poziom 19  

Witaj,
    najtańszy na portalu aukcyjnym termostat KSD 9700 (różne temperatury). Kosztuje 3 zł.
    Ma wymiary: 21(+przewody)x8x4mm, więc do rurki fi 12 bezproblemowo.

• Pomocny post
    #3 02 Sie 2016 01:41
    jesion40
    Poziom 27  

krzysssztof napisał:
    termostat KSD 9700
    To w zasadzie wyłącznik termiczny a nie termostat, ale jeżeli duża bezwładność cieplna, sztywne ustawienie (brak możliwości regulacji) temperatury zadziałania, histerezy i ograniczenie zakresu wartości nie stanowi problemu to rzeczywiście wydaje się być atrakcyjnym rozwiązaniem.

• #4 02 Sie 2016 13:44
    batbatmobil
    Poziom 2  

Teraz takie pytanie. Mam grzałke 160A pod którą podpinany był dla próby termostat UCHIYA 3 na 70 st. C. W internecie dotarłem do informacji, że ma 10A. W każdym razie działało to pi razy drzwi tak jak miało, duża tolerancja wyniku. Wszystkie dostępne KSD 9700 są na 5A. Pójdzie to?

• #6 02 Sie 2016 17:07
    jesion40
    Poziom 27  

batbatmobil napisał:
    Teraz takie pytanie. Mam grzałke 160A pod którą podpinany był dla próby termostat UCHIYA 3 na 70 st. C. W internecie dotarłem do informacji, że ma 10A. W każdym razie działało to pi razy drzwi tak jak miało, duża tolerancja wyniku. Wszystkie dostępne KSD 9700 są na 5A. Pójdzie to?
    Na 160A na pewno nie :D

Ale zakładając optymistycznie, że chodzi o 16A a nie 160A, to też nie warto, choć pewnie trochę wytrzyma. Ale właściwie przy każdym termostacie są spore szanse, że nie będzie się mieścić w granicach dopuszczalnej obciążalności albo będzie na styk. A skoro tak to nie ma co kombinować, tylko trzeba od razu założyć, że dodasz przekaźnik lub nawet lepiej stycznik wykonawczy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME