Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes klasa A (W 169) - Demontaż zamka kierowcy

01 Sie 2016 22:27 7557 16
 • Poziom 14  
  Witam.Panowie jak się wyjmuje obudowę z wkładką zamka? . Chciałem wymienić zamek i zatrzymałem się na tym plastiki bo nie chce wyjść . Odkręciłem śrubę która trzyma tą obudowę wkładki , obudowa się rusza ale nie można jej wyjąc . Od strony pasażera nie ma z tym problemu , bo nie ma wkładki zamka a od strony kierowcy ta wkładka utrudnia życie .
 • Poziom 19  
  Wkładka posiada cięgno z płetwą, która wchodzi w zamek.
  To jedyne utrudnienie i odmienność mocowania względem prawej strony.
  Pod czas wyjmowania klamki staraj się wykonywać lekkie obroty włożonym w wkładkę kluczykiem.
 • Poziom 14  
  też kombinowałem z kluczem i nic nie dało .
 • Poziom 14  
  na tym filmie nie ma nic jak się wyciąga wkładkę zamka .Próbowałem wyciągnąć tą wkładkę na różne sposoby np. zamkniętym zamkiem, z otwartą klamką i nie da rady jej wyciągnąć .Na obudowie klamki nad wkładką od środka jest śrubka którą można kręcić przez otwór z robiony w drzwiach, może ona ma coś wspólnego z tą wkładką ,oczywiście kręciłem nią w jedną i w dróg stronę ,ale mimo tego nic nie dało.
 • Poziom 14  
  że by zdjąć klamkę wcześniej trzeba wyciągnąć wkładkę razem z jej obudową . Kluczyk ustawiałem w każdym położeniu i dalej coś trzyma
 • Poziom 43  
  Wkładka ma blokadę z boku od strony śrub do zamka wprost na wkładkę jest śrubka którą zakręć z powrotem a następnie tylko popuść odciągnij klamkę tak jak byś otwierał drzwi przesuń ją w lewo i razem z kluczykiem wychodzi ci sama wkładka ,razem bodajże z klamką.

  Dodano po 11 [minuty]:

  Nie wiem czy ta twoja wkładka nie jest przykręcana od środka tak jak na tym filmie oto link .https://www.youtube.com/watch?v=XL_uKRlN-KA

  Dodano po 15 [minuty]:

  Sprawdź jeszcze ten sposób .

  https://www.youtube.com/watch?v=GLuADY0-hlE
 • Poziom 14  
  w końcu udało się mi wyciągnąć tą wkładkę . a robi się to tak , odkręcamy całkowicie śrubkę która trzyma tą wkładkę ,czyli tą którą się odkręca przez otwór w drzwiach , następnie gdy śrubka jest odkręcona to nad nią jest zapadka ( kawałek wystającej blaszki ) którą przesuwamy ku dołowi .Gdy będzie ta zapadka przesunięta to zasłoni nam całą śrubkę którą odkręciliśmy .Po tych czynnościach wychodzi wkładka bez problemu .Mam następne pytanie . Jakim cudem mają się drzwi otwierać z kluczyka jak do obudowy klamki i wkładki nie idzie dodatkowa linka ani żadne przewody elektryczne które by powodowały zamykanie i otwieranie drzwi .Oczywiście u mnie kluczyk nie działa .Zamykanie i otwieranie jest tylko z pilota
 • Poziom 14  
  w zamku jest siłownik ,ale z kluczyka tego metalowego siłownika nie uruchomi bo do wkładki nie idzie żadna elektryka , i nie widać żeby orginalnie szla .Widziałem na alegro wkładkę z czujnikiem może i taka wkładka powinna do mojego mercedesa iść tylko że nie ma tam wiązki do tego czujnika .
 • Poziom 19  
  PITERRR napisał:
  A jesteś pierwszym właścicielem tego mercedesa ?Masz instrukcje do niego jest tam temat otwierania drzwi czy tylko z pilota czy z klucza tez ma być otwierany ?

  Jakie to ma znaczenie którym jest właścicielem .
  Jeśli samochód posiada wkładkę zamka drzwi kierowcy to chyba nie jest to rekwizyt teatralny.
  Moim zdaniem brakuje cięgła -> wkładka - via - zamek.
  Jeśli się mylę to sorry.
  Zawsze możesz telefonicznie uzyskać informację w ASO mercedesa, po numerze VIN powiedzą ci jakie było zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne.
 • Poziom 2  
  PITERRR napisał:
  Te zamki są sterowane elektrycznie ,jest możliwość że wiązka od wkładki została podmieniona /odcienta i tylko z pilota działa centralny zamek .A cięgno jest do otwierania z wewnątrz .

  Ale przecież po to jest wkladka żeby otworzyć samochód mechanicznie kluczykiem metalowym wpietym w pilota.Bo przecież
  jak akumulator odmówi posłuszeństwa to pilotem drzwi nie otworzysz
 • Poziom 1  
  Mam to samo. Dziś wymieniałem drzwi i wkładka nie otwiera drzwi kierowcy. Bez wkładki jest tam taki plastikowy siłownik co można go dawać w górę albo na dół jednak nic to nie daje drzwi otwierają się tylko z pilota. Nie wiem czy coś jest uszkodzone w samym zamku?
 • Poziom 13  
  Przepraszam, za odgrzewanie kotleta, ale ktoś może mieć podobny problem a rozwiązania nie ma.
  W przypadku w169/w245 po przekręceniu wkładki (lub tego "siłownika co można go dawać w górę albo na dół " -jeśli wkładkę wymontujemy, trzeba dać siłownik do góry).
  Wtedy trzeba POCIĄGNĄĆ za klamkę - wtedy drzwi da się otworzyć.