Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes klasa A (W 169) - Demontaż zamka kierowcy

KRZYSIEK* 01 Sie 2016 22:27 5106 13
 • #1 01 Sie 2016 22:27
  KRZYSIEK*
  Poziom 14  

  Witam.Panowie jak się wyjmuje obudowę z wkładką zamka? . Chciałem wymienić zamek i zatrzymałem się na tym plastiki bo nie chce wyjść . Odkręciłem śrubę która trzyma tą obudowę wkładki , obudowa się rusza ale nie można jej wyjąc . Od strony pasażera nie ma z tym problemu , bo nie ma wkładki zamka a od strony kierowcy ta wkładka utrudnia życie .

  0 13
 • #2 02 Sie 2016 00:12
  marek majchrzak
  Poziom 19  

  Wkładka posiada cięgno z płetwą, która wchodzi w zamek.
  To jedyne utrudnienie i odmienność mocowania względem prawej strony.
  Pod czas wyjmowania klamki staraj się wykonywać lekkie obroty włożonym w wkładkę kluczykiem.

  3
 • #3 02 Sie 2016 12:29
  KRZYSIEK*
  Poziom 14  

  też kombinowałem z kluczem i nic nie dało .

  1
 • #5 02 Sie 2016 19:50
  KRZYSIEK*
  Poziom 14  

  na tym filmie nie ma nic jak się wyciąga wkładkę zamka .Próbowałem wyciągnąć tą wkładkę na różne sposoby np. zamkniętym zamkiem, z otwartą klamką i nie da rady jej wyciągnąć .Na obudowie klamki nad wkładką od środka jest śrubka którą można kręcić przez otwór z robiony w drzwiach, może ona ma coś wspólnego z tą wkładką ,oczywiście kręciłem nią w jedną i w dróg stronę ,ale mimo tego nic nie dało.

  1
 • #7 02 Sie 2016 23:24
  KRZYSIEK*
  Poziom 14  

  że by zdjąć klamkę wcześniej trzeba wyciągnąć wkładkę razem z jej obudową . Kluczyk ustawiałem w każdym położeniu i dalej coś trzyma

  0
 • #8 03 Sie 2016 09:45
  PITERRR
  Poziom 43  

  Wkładka ma blokadę z boku od strony śrub do zamka wprost na wkładkę jest śrubka którą zakręć z powrotem a następnie tylko popuść odciągnij klamkę tak jak byś otwierał drzwi przesuń ją w lewo i razem z kluczykiem wychodzi ci sama wkładka ,razem bodajże z klamką.

  Dodano po 11 [minuty]:

  Nie wiem czy ta twoja wkładka nie jest przykręcana od środka tak jak na tym filmie oto link .https://www.youtube.com/watch?v=XL_uKRlN-KA

  Dodano po 15 [minuty]:

  Sprawdź jeszcze ten sposób .

  https://www.youtube.com/watch?v=GLuADY0-hlE

  2
 • #9 03 Sie 2016 21:43
  KRZYSIEK*
  Poziom 14  

  w końcu udało się mi wyciągnąć tą wkładkę . a robi się to tak , odkręcamy całkowicie śrubkę która trzyma tą wkładkę ,czyli tą którą się odkręca przez otwór w drzwiach , następnie gdy śrubka jest odkręcona to nad nią jest zapadka ( kawałek wystającej blaszki ) którą przesuwamy ku dołowi .Gdy będzie ta zapadka przesunięta to zasłoni nam całą śrubkę którą odkręciliśmy .Po tych czynnościach wychodzi wkładka bez problemu .Mam następne pytanie . Jakim cudem mają się drzwi otwierać z kluczyka jak do obudowy klamki i wkładki nie idzie dodatkowa linka ani żadne przewody elektryczne które by powodowały zamykanie i otwieranie drzwi .Oczywiście u mnie kluczyk nie działa .Zamykanie i otwieranie jest tylko z pilota

  1
 • #11 04 Sie 2016 12:12
  KRZYSIEK*
  Poziom 14  

  w zamku jest siłownik ,ale z kluczyka tego metalowego siłownika nie uruchomi bo do wkładki nie idzie żadna elektryka , i nie widać żeby orginalnie szla .Widziałem na alegro wkładkę z czujnikiem może i taka wkładka powinna do mojego mercedesa iść tylko że nie ma tam wiązki do tego czujnika .

  0
 • #13 05 Sie 2016 15:13
  marek majchrzak
  Poziom 19  

  PITERRR napisał:
  A jesteś pierwszym właścicielem tego mercedesa ?Masz instrukcje do niego jest tam temat otwierania drzwi czy tylko z pilota czy z klucza tez ma być otwierany ?

  Jakie to ma znaczenie którym jest właścicielem .
  Jeśli samochód posiada wkładkę zamka drzwi kierowcy to chyba nie jest to rekwizyt teatralny.
  Moim zdaniem brakuje cięgła -> wkładka - via - zamek.
  Jeśli się mylę to sorry.
  Zawsze możesz telefonicznie uzyskać informację w ASO mercedesa, po numerze VIN powiedzą ci jakie było zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne.

  0