Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50-70 - nie uruchamia się

02 Sie 2016 11:49 993 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

Mam problem ze swoim laptopem Lenovo Y50-70 zakupionym w lutym 2015 r. Otóż parę dni temu zgasł i już się nie podnosi. Po naciśnięciu "power" przez ok 5 sekund dioda podświetla, po czym gaśnie i nic więcej się nie dzieje. Laptop nie startuje, wiatraki się nie ruszają przez te kilka sekund, cisza.

Próbowałem uruchomić go na odłączonej baterii - na samym zasilaniu, nic to nie zmienia.

Może nie będę się na razie rozpisywał, jakie miałem inne z nim problemy, bo zniechęcę ludzi do kupienia sprzętu tej firmy... na chwilę obecną proszę o pomoc w kwestii powyższej, może ktoś będzie mógł coś zaradzić zanim będę oddawał go do serwisu.
  • Poziom 28  
    Kłania się naprawa gwarancyjna. O ile sam nie przyczyniłeś się np. do "usmażenia" procesora.
  • Poziom 2  
    Jeśli codzienne używanie laptopa można uznać za "przyczynienie się" to ok :)
  • Spec od komputerów
    Każda z wymaganych obecnie czynności diagnostycznych wymaga rozkręcenia sprzętu, więc w grę wchodzi jedynie skorzystanie z gwarancji.
  • Poziom 2  
    Rozumiem.

Pozostaje mi zatem sprawdzenie, czy gwarancja mi jeszcze przysługuje, bowiem pół roku temu padł dysk i kupiłem nowy SSD, który jest obecnie w laptopie. Czytałem różne opinie odnośnie takiej sytuacji.

Lenovo owszem, wymienia uszkodzony dysk, ale żąda za oddanie starego 100 euro. A nie chciałbym, żeby moje dane, dokumenty, czy cokolwiek poszło sobie w ręce osób trzecich (kto da mi gwarancję, że uszkodzony dysk zostanie zutylizowany bez odzyskania z niego jakichś danych?).