Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAC C460V, silnik OHV 375 - Gaśnie pod obciążeniem, niskie wolne obroty

krakra88 02 Sie 2016 13:15 1344 1
  • #1 02 Sie 2016 13:15
    krakra88
    Poziom 1  

Witam, mam problem z kosiarką jak w temacie po wjechaniu w trawę kosiarka gaśnie również słychać że ma za małe obroty na biegu jałowym, to co zrobiłem to wyczyściłem gaźnik preparatem do gaźników(prze psikałem nic więcej) i złożyłem z powrotem, również wymieniłem świecę, przy odpalaniu czasem strzela z gaźnika lecz obroty na biegu jałowym są stałe nie falują ale przy próbie koszenia zaraz gaśnie. Dodam że ostatnio wjechałem na pień drzewa czym uszkodziłem nóż i mocowanie piasty ale jak pisałem wcześniej obroty na luzie są stałe lecz za małe tak przypuszczam, nie ma żadnej regulacji na gaźniku śrub czy pokręteł. Po wykręceniu świecy widać czarny nalot jakby paliwo nie było spalane w całości. Jakieś pomysły co mogę zrobić. Link do gaźnika taki typ
    Link

0 1
  • #2 04 Sie 2016 23:38
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego po kolizji kosiarki z pniem i uszkodzeniu noża, raczej jest pewne, iż uszkodziłeś jeszcze coś więcej. W szczególności sprawdź, czy wał nie został skrzywiony. Sprawdź też, czy klin na kole magnesowym nie został ścięty, bo "strzały w gaźnik" świadczą o rozregulowaniu zapłonu.
    Dużo informacji i materiałów poglądowych znajdziesz na ten temat w internecie.

2