Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO MP185 - oświetlenie nie działa

it_reiter 02 Sie 2016 14:25 1011 4
  • #1 02 Sie 2016 14:25
    it_reiter
    Poziom 10  

Witam,
    posiadam lodówkę ARDO MP185, wciśnięta krzywka włącznika światła (wyciskanie nic nie daje), moim zdaniem może to być uszkodzony włącznik. Nie wiem jak zdjąć obudowę (w środku jest termostat i wyłącznik oświetlenia), aby jej nie uszkodzić - może jest na zatrzask, ale nie chciałem "wydzierać na siłę". Tymczasowo wykręciłem żarówkę, teraz nie ma oświetlenia, wcześniej żarówka świeciła podczas zamkniętych drzwi.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia:
    Rys.1 Krzywka wyłącznika oświetlenia
    Rys.2 Tabliczka znamionowa

Jeżeli to jest zepsuty wyłącznik to jego koszt to prawie 50zł https://north.pl/karta/wylacznik-swiatla-swia...-lodowki-ardo-mp185-1-pl,P1K-EP-CMM2-5QC.html trochę dużo za ten wyłącznik, a google tylko ten jeden sklep namierzył.

Powiedzcie jak zdjąć tę obudowę, którą zamieściłem na rys. 1, aby dostać się do tego wyłącznika?

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Sie 2016 00:10
    zhudomel
    Specjalista AGD

it_reiter napisał:
    Powiedzcie jak zdjąć tę obudowę, którą zamieściłem na rys. 1

Wykręcić wkręt, który znajduje się pod zaślepką widoczną na prawo od pokrętła.

0
  • #3 03 Sie 2016 09:45
    it_reiter
    Poziom 10  

zhudomel napisał:
    it_reiter napisał:
    Powiedzcie jak zdjąć tę obudowę, którą zamieściłem na rys. 1

Wykręcić wkręt, który znajduje się pod zaślepką widoczną na prawo od pokrętła.

Zaślepka tak przylega i jest na płasko z powierzchnią, że szpilki nie włoży aby ją podważyć, ale zależałoby mi na zdjęciu jej tak aby śladu nie było (pewnie jeszcze pokrętło termostatu trzeba zdemontować, aby zdjąć tę obudowę).

0
  • #4 03 Sie 2016 10:15
    zhudomel
    Specjalista AGD

it_reiter napisał:
    zależałoby mi na zdjęciu jej tak aby śladu nie było
    Chyba się nie da. Ja podważam nożem.
    it_reiter napisał:
    pewnie jeszcze pokrętło termostatu trzeba zdemontować

Nie trzeba.

0
  • #5 03 Sie 2016 14:00
    it_reiter
    Poziom 10  

Lodówkę wczoraj odmrażałem, więc kolejne podejście do tematu oświetlenia pewnie podejmę przy kolejnym rozmrażaniu, a to może trochę czasu upłynąć. Dzięki :)

0