Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik i ustawianie SAT - błędne wskazania Miernik PCM-1200 Combo

02 Aug 2016 14:46 3363 6
  • Level 24  
    Dzień dobry. Posiadam miernik PCM 1200 Combo. Od razu chciałbym zaznaczyć, że jestem amatorem w tych sprawach.
    Mam problem z tym miernikiem i może to wynika z mojego laictwa ale dlatego proszę o chwilę uwagę instalatorów.
    Włączam widmo sygnału wstukuje na częstotliwość: 12188, 22kHz, 14V i klikam na spectrum i mi pokazuje:

Freq: 12190

Sym: 29900

DVBS2-8PSK-3/4

Co mnie zastanawia: Wstukałem 12188 a jest 12190 a po drugie ten transponder ma 27500 -3/4-8PSK, a ja mam 29900.
    I na innych jest podobnie.

Czytałem aby ustawiać hotbirda na transponder 10719V i ustawiłem. A mój tuner "na kartę" TECHNISAT wskazał sygnał i jakość ale informacja była: prawdopodobnie ustawiona antena na 7°E.

Czy możecie troszkę rozjaśnić tą sprawę? Czy to brak mojego doświadczenia czy coś z miernikiem.
  • Level 20  
    To albo masz źle ustawioną antenę albo źle zaprogramowany miernik. Spróbuj najpierw przestudiować instrukcję ( w załączniku) - nie wygląda na skomplikowaną. Upewnij się czy Twoja antena jest ustawiona na hotbirda, jeżeli nie to ustaw w mierniku satelite na hotbirda i kręć anteną aż się pojawi sygnał - aż tyle
  • Level 24  
    Antena jest na bank ustawiona na hotbirda.
    Dzisiaj to sprawdzałem na 12284 H wskazuje mi tak jak jest na prawdę(chodzi o widmo, tzn. informacje w prostokącie jak kliknę na widmie wybraną częstotliwość i będzie tam transponder) a w innych to wskazuje mi różnie. Np. zamiast DVB-S2 wskazuje DVB-S i zamiast SR: 27500 to 29900.

3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  • Level 38  
    waxman wrote:
    albo masz źle ustawioną antenę albo źle zaprogramowany miernik

... czyli zła baza danych. Nie sądzę by tej klasy miernik potrafił sam "czytać" wszystkie parametry sygnału. Dane trzeba zaktualizować i zaprogramować. Nie znam tego miernika, ale wygląda że parametry można łatwo edytować. Tylko trzeba wiedzieć do jakich wartości ... i co one oznaczają!
    Cytat z instrukcji
    Quote:
    Rozwiązywanie problemów:
    (...)
    5. Inne pytania: należy skontaktować się z delearem
  • Level 24  
    Kontaktowałem się ze sklepem gdzie kupiłem miernik ale nie dostałem odpowiedzi.
    Soft mam najnowszy, transpondery wpisałem z lyngsat więc nie wiem co ja jeszcze mogę sam zaprogramować:(
  • Level 20  
    No to jeżeli jesteś pewien że satelita je właściwy, to spróbuj edytować Np. transponder 12188 i zamiast DVB-S ustaw DVB-S2 i zamiast SR: 29900 to 27500 możesz to zrobić ?
  • Level 24  
    Nie mam możliwości tak edytować transpondera. Mogę tylko ustawić częstotliwość, SR i polaryzację H lub V.
    No ale skoro np. odczytuje SR z lygnsat i wynosi 27500 i z sat kuriera tak samo to jak wpiszę 29900 to nie będzie źle?
    Jak źle wpisywałem SR to transponder miał zasięg ale był UNLOCK.