Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełożenie zasilacza do drugiego wzmacniacza

02 Sie 2016 15:35 396 4
  • Poziom 10  
    Witam szanownych forumowiczów, szybko przejdę do rzeczy.

Posiadam dwa wzmacniacze, jeden z zasilaczem a drugi bez.
    Wzmacniacz z zasilaczem został przepalony więc pomyślałem że mogę wykorzystać sam zasilacz do napędzenia drugiego wzmacniacza.

Zdjęcia:

Przełożenie zasilacza do drugiego wzmacniacza Przełożenie zasilacza do drugiego wzmacniacza Przełożenie zasilacza do drugiego wzmacniacza Przełożenie zasilacza do drugiego wzmacniacza

Jako lajk, proszę o pomoc, dokładnie w którym miejscu musiał bym odłączyć zasilacz i jak go poprowadzić do wzmacniacza drugiego, z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.

• Poziom 35  
    Najpierw zobacz czy napięcia są odpowiednie. To co chcesz zrobić jako laik będzie dla ciebie bardzo trudne bo trzeba do wzmacniacza samochodowego zrobić zasilacz od początku.
    Może poszukaj kogoś kto naprawi ten spalony bo obawiam się iż polegniesz nie mając podstawowej wiedzy.
    A może jeszcze spalisz ten drugi.
  • Poziom 10  
    Nie spodziewałem się że to będzie tyle roboty. Zależy Mi by pobudzić do życia ten drugi, musiałbym zaopatrzyć w zasilacz komputerowy.

Pomyślałem że przełożenie będzie proste :)

• Poziom 35  
    Niestety nie zobacz gdzie idą przewody z transformatora płyta końcówki jest zarazem płytą zasilania.
    Dowiedz się maksymalnie dużo o uszkodzonym i na jego elementach wykonaj zasilacz o ile czujesz się na siłach.
    Jednak uwzględnij ceny wzmacniaczy używanych na znanym portalu i pomyśl czy warto wyważać otwarte drzwi.
    Jak nazwa wskazuje to wzmacniacz samochodowy!
    Podłączony do wieży nie będzie miał regulacji barwy oraz głośności ponieważ regulowane jest to z radia samochodowego załączenie zasilania również z pinu sterowania anteną.
  • Poziom 10  
    Dokładnie, dziękuję za pomoc i rozjaśnienie sytuacji