Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel 2016 - Funkcja kopiująca dane w odstępach dziennych nie nadpisująca

Hi_Its_Me 02 Aug 2016 15:56 699 1
    Hi_Its_Me
    Level 1  
    Dzień dobry wszystkim.
    Piszę do Was ponieważ mam problem z napisaniem funkcji (i/lub skonstruowaniem) arkusza w excel 2016 za której pomocą mógłbym pobrać z zewnętrznego pliku dane wielokrotnie. Chodzi o to, żeby funkcja nie nadpisywała wcześniej wstawionych danych tylko automatycznie np. z uwzględnieniem aktualnej daty przesuwała się o tyle a tyle wierszy w dół arkusza.
    Obrazowo podaję jej w komórce argumentu dzis() a ona automatycznie przesuwa się do wiersza w którym w komórce kolumny data jest taki sam wpis i tutaj dokonuje wklejenia pobranych wartości.
    Czy możecie mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać. Pozdrawiam ciepło i czekam na pomysły i podpowiedzi.
    AndKoc
    Level 17  
    Witam, mam wersję 2013, ale myślę, że będzie to wyglądało tak samo.

1. Jeżeli chcesz pobierać dane z innego pliku to musisz mieć otwarte oba pliki (ten do którego wpisujesz dane i ten do którego chcesz je importować.
    2. W pliku do wpisywania danych ustawiasz w pierwszym wierszu funkcję =dziś(), a w kolejnych dane które będziesz uzupełniał.
    3. W pliku do importu w pierwszej kolumnie uzupełniasz dane z datami w których chcesz dokonywać wpisów, a w kolumnie drugiej za pomocą funkcji =wyszukaj pionowo importujesz dane z pliku w pkt.2.
    Gdy data z pliku eksportu zrówna się z datą z pliku importu to w danym wierszu pojawią Ci się dane.

np.

plik eksportu

kolumna1 wiersz1 (wpisz) =dziś() czyli data zaciągnięta z systemu 2016-08-03
    kolumna2 wiersz1 (wpisz)25
    itd.

plik importu

kolumna1 wiersz1 (wpisz) 2016-08-03
    kolumna2 wiersz1 (wpisz) =wyszukaj.pionowo(dane z k1w1;tabela z pliku exportu k1w2;2;0)