Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel 2016 - Funkcja kopiująca dane w odstępach dziennych nie nadpisująca

02 Sie 2016 15:56 612 1
  • Poziom 1  
    Dzień dobry wszystkim.
    Piszę do Was ponieważ mam problem z napisaniem funkcji (i/lub skonstruowaniem) arkusza w excel 2016 za której pomocą mógłbym pobrać z zewnętrznego pliku dane wielokrotnie. Chodzi o to, żeby funkcja nie nadpisywała wcześniej wstawionych danych tylko automatycznie np. z uwzględnieniem aktualnej daty przesuwała się o tyle a tyle wierszy w dół arkusza.
    Obrazowo podaję jej w komórce argumentu dzis() a ona automatycznie przesuwa się do wiersza w którym w komórce kolumny data jest taki sam wpis i tutaj dokonuje wklejenia pobranych wartości.
    Czy możecie mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać. Pozdrawiam ciepło i czekam na pomysły i podpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Witam, mam wersję 2013, ale myślę, że będzie to wyglądało tak samo.

1. Jeżeli chcesz pobierać dane z innego pliku to musisz mieć otwarte oba pliki (ten do którego wpisujesz dane i ten do którego chcesz je importować.
    2. W pliku do wpisywania danych ustawiasz w pierwszym wierszu funkcję =dziś(), a w kolejnych dane które będziesz uzupełniał.
    3. W pliku do importu w pierwszej kolumnie uzupełniasz dane z datami w których chcesz dokonywać wpisów, a w kolumnie drugiej za pomocą funkcji =wyszukaj pionowo importujesz dane z pliku w pkt.2.
    Gdy data z pliku eksportu zrówna się z datą z pliku importu to w danym wierszu pojawią Ci się dane.

np.

plik eksportu

kolumna1 wiersz1 (wpisz) =dziś() czyli data zaciągnięta z systemu 2016-08-03
    kolumna2 wiersz1 (wpisz)25
    itd.

plik importu

kolumna1 wiersz1 (wpisz) 2016-08-03
    kolumna2 wiersz1 (wpisz) =wyszukaj.pionowo(dane z k1w1;tabela z pliku exportu k1w2;2;0)