Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DRUKARKA MFP, HP, M2727, - Skanuje, ale nie drukuje

02 Sie 2016 21:11 1596 1
  • Poziom 6  
    Dzień dobry Formowicze!

Jestem świeży więc proszę o wyrozumiałość. Mam pewien problem z drukarką M2727. Sytuacja wygląda następująco.

U swojego Klienta, chciałem zainstalować drukarkę M2727 i puścić ją po sieci. Wydawało mi się, że nie będę miał z tym problemu bo konfigurowałem ten sprzęt u siebie w firmie. Jednakże u mojego Klienta sprawa wygląda tak:

Po USB (bo nie miał innej możliwości) chciałem zainstalować sterowniki na Windows 7 Proffessional 32 bit.
    Ściągnąłem odpowiednie sterowniki ze strony HP i jazda - Drukarka zainstalowana. Widoczna drukuje skanuje, choć na początku miałem problem z ToolboxFX, ale po kolejnej próbie instalacji udało się. Następnie tę drukarkę udostępniłem w sieci w której poza windows'ami 7 32bit znajduje się również XP Proffessional 32 bit. We właściwościach drukarki na komputerze z windows 7 proffessional 32 bit (serwer firmy) zaznaczyłem, by była drukarka udostępniona. No i to też się udało, bo komplikacji z tym nie ma. Następnie chciałem wyszukać drukarkę w Windows XP co się udało i drukarka drukowała. (choć nie miałem zainstalowanej pełnej paczki pozwalającej na skanowanie). Zadowolony, że wszystko zainstalowałem zakończyłem swoją pracę i poszedłem do domu.

Na następny dzień otrzymałem telefon od Klienta, że drukarka przestała drukować. Przyjechałem na miejsce i faktycznie nie drukowała ani na Windows 7 ani na XP. Najlepsze jest to, że przez narzędzie HP do skanowania, skanować na Win7 mogłem, ale drukować już nie. No to od początku wszystko zacząłem instalować na Win7 i udało mi się ponownie zainstalować i skonfigurować drukarkę. Jednakże drukarka udostępniona przez Win7 po USB nie była widoczna dla Windowsa XP.
    Próbowałem wyszukać M2727 na XP, ale bez skutku :(. W pewnym momencie drukarka pojawiła się na XP gdy chciałem dodać nowe urządzenie drukujące jednakże próby zainstalowania sterownika nic nie dały i mimo, iż drukarka była widoczna pod XP (była widoczna ścieżka) to i tak nie byłem w stanie zainstalować sterownika by drukarka drukowała. W czasie próby druku wyskakuje okienko, że brak jest drukarki, mimo iż M2727 w XP jest widoczne i podana jest do niej prawidłowa ścieżka ( \\NOWY\HP LaserJet M2727 MFP Series PCL 6)

Próbowałem na XP zrobić taki myk - podłączyłem M2727 bezpośredni pod USB. Zainstalowałem sterowniki, a następnie odłączyłem drukarkę, zmieniłem we właściwościach drukarki port USB na NOWY PORT LOKALNY z adresem do komputera serwera czyli: \\NOWY (bo tak nazywa się serwer)\HP-M2727 (bo tak udostępniłem drukarkę w sieci z Win7), więc ścieżka wyglądała tak: \\NOWY\HP-M2727 no i niestety tym razem drukarka mimo iż widoczna z XP to jest w trybie Offline :(

Poza tym jak ponownie podłączyłem drukarkę pod Win7 ) po jakiś 30 - 40 minutach) drukarka na Win7 też już nie drukuje, ale skanuje.

Podchodziłem do instalacji tych sterowników kilka krotnie i bez skutecznie tzn:

- NA XP mam problem by drukarka została wyszukana w czasie procesu instalacji, kiedy jestem proszony o podanie nazwy IP lub nazwy Hosta i podaje ścieżkę do drukarki to XP nie znajduje jej.

- NA Win7 po zainstalowani i skonfigurowaniu po kliku wykonanych wydrukach drukarka przestaje drukować.

I jeszcze jedno, gdy spróbowałem podłączyć HP pod kabel Ethernet i w ten sposób zainstalować drukarkę to świeciła mi się tylko pomarańczowa dioda (migała nierównomiernie czasem intensywnie czasem mniej intensywnie) od Karty M2727. Drukarka w ogóle nie byłą widoczna w sieci po podłączeniu przez Ethernet. Dla sprawdzenia kabla podłączyłem pod ten sam kabel Ethernetowy pod laptopa i po chwili laptop, był widoczny w sieci więc nie mogła być to wina kabla.

Dlatego też zwracam się do Was drodzy Forowicze z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, by zainstalowana drukarka HP pod Win7 normalnie drukowała i by tę drukarkę pod Win7 udostępnić z USB dla reszty komputerów szczególnie dla Win XP. Jeśli macie podobne doświadczenie i rozwiązaliście problem proszę o podesłanie sugestii.

Dodano po 15 [minuty]:

Aha i też ważna informacja, że w czasie pierwszej instalacji na Win7 wgrałem też nowy Fireware...
  • Poziom 6  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i odpowiedź. Temat rozwiązałem. Wątek można zamknąć,