Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pole masy PCB, łączenie masy płytki z masą metalowej obudowy i ekran kabla zew.

Defozo 02 Sie 2016 20:57 786 3
  • #1 02 Sie 2016 20:57
    Defozo
    Poziom 17  

Mam aż 3 pytania:

1. Czy moja dwustronna płytka PCB powinna mieć wszędzie gdzie to tylko możliwe pole miedzi połączonej z masą?

2. Czy moja płytka PCB powinna być połączona z metalową obudową, w której się znajduje? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy najlepiej jest połączyć płytkę z obudową poprzez śrubki? Otwór byłby wtedy niewypełniony cyną, ale połączenie byłoby przez główkę śrubki. Czy to dobry sposób?

3. Mam 3-metrowy kabel zasilający USB, który jest ekranowany folią aluminiową ("sreberkiem"). Czy powinienem tę folię jakoś połączyć z czymś? Z płytką? z obudową?

Proszę o pomoc
    Defozo

0 3
  • #3 03 Sie 2016 13:58
    Defozo
    Poziom 17  

ad 1. Układ będzie działał na zewnątrz. Na płytce znajduje się stabilizator 5V->3.3V, moduł WiFi i kilka sensorów takich jak DHT22 czy BMP180. Czy wobec tego potrzebuję tego pola masy?
    W jakim celu? To dobre pytanie.

ad 2. Ok. Czy mogę to wykonać poprzez styk główki śrubki mocującej płytkę w obudowie a odsłoniętego pola masy (bez soldermaski) pod tą główką?

ad 3. Jak to w praktyce może być wykonane? Mam przylutować folię aluminiową do płytki PCB? Mogę ją po prostu przymocować do obudowy, skoro ta obudowa i tak będzie podłączona do masy?

0