Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G560 - nie działa wentylator.

theknackjump 02 Sie 2016 22:32 465 2
  • #1 02 Sie 2016 22:32
    theknackjump
    Poziom 2  

Witam, mam problem, ponieważ posiadam laptopa do naprawy od znajomego - Lenovo G560. Padł w nim prawdopodobnie wentylator, ponieważ wcześniej przy uruchomieniu laptopa do momentu wyboru systemu uruchamiał się przez sekundę może dwie i później już nie chciał ruszyć - nawet przy dużym obciążeniu. I tu jest pytanie, ponieważ radiator jest od Cooler Mastera i chłodzi nawet okej, chyba. Do laptopa w celu sprawdzenia jak sobie radzi czy w ogóle jest sens jego wymiany postawiłem obok jeden większy wakacyjny wentylator i temperatura wynosiła od 40° do 70°, wzwyż nawet szła, ale już nie chciałem ryzykować. Przy normalnej pracy bez włączonych przeglądarek itd. I tu jest potrzebna pomoc: czy przy takiej temperaturze jest optymalnie? Od razu dodam, że wentylator oryginalny ma być już w piątek. Temperatura tylko do sprawdzenia.

0 2
  • #2 03 Sie 2016 00:12
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Pytasz, czy temperatura procesora jest dopuszczalna w zakresie 40-70 stopni. Tylko jakiego procesora? W G560 występowały różne procesory. Jak już sprawdzisz model to wpisz ten model w wyszukiwarce (np Google) i na stronie producenta (Intel) znajdziesz maksymalną dopuszczalną temperaturę eksploatacji tego procesora. Nie wiem, jak tę temperaturę mierzysz, czy jest to temperatura rdzenia, czy temperatura czujnika w okolicy procesora. Zwróć uwagę na to, czego graniczna temperatura jest podawana na stronie Intela.

0
  • #3 03 Sie 2016 02:05
    theknackjump
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc z temperaturą, a procesor to - Intel Pentium P6100 do 90°.
    Post do zamknięcia.

0