Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 2 G 1.7TD 1999ROK - Olej w pompie vacum wylatujacy do wezyka egr

02 Sie 2016 23:13 2874 12
  • Poziom 10  
    Witam chciałbym się dowiedzieć czy w oplu astra 2 w pompie vacum powinienen być olej bo jak odkryciem ta pokrywke na 3 srobki to wylecialo mi sporo tego oleju z tej pompy i zaswieca mi się check P0400. Z niektórych źródeł wiem ze w pompie vacum olej powinien w sumie być a poza kroćcem już nie a u mnie jak zdejme wężyk to olej sobie kapie troszke wymienilem zawór egr.
  • Poziom 43  
    Tam ma być olej w pompie .
    Wężyki przedmuchaj kompresorem porządnie i wygoń z nich olej z wszystkich.
  • Poziom 10  
    A co mi da wyczyszczenie wezykow zrobiłem to wczesniej skoro i tak z pompy vacum wydostaje sie olej do wezykow.
  • Poziom 43  
    Jak cię korci 7 stów to kup nową vakupompe.
  • Poziom 43  
    Pompa pracuje w oleju bo by sie zatarła na sucho. Ssie z wężyków idących do silnika (gruby serwo i cieńki elektrozawory) i wyrzuca powietrze w miskę olejową. A po co grzebałeś w tej pompie?
  • Poziom 10  
    andrzej20001 napisał:
    Pompa pracuje w oleju bo by sie zatarła na sucho. Ssie z wężyków idących do silnika (gruby serwo i cieńki elektrozawory) i wyrzuca powietrze w miskę olejową. A po co grzebałeś w tej pompie?

Slyszalrm ze z pompy vacum wezykirm do zaworu egr nie powinien wydostawac sie olej tylko samo powietrze a tam wydostaje sie do elektro zaworu egr olej i wyskakuje mi blad czeku żółty znak silnika. Blad P0400 nie rownomierna emisja spalin zawór egr.
  • Poziom 43  
    Pompa wytwarza podciśnienie? Zmierz vakoumetrem.
  • Poziom 10  
    Znaczy się z pompy z tego krośca na który zakładam wężyk to idzie ciśnienie jak sie przyłoż palec to czuć ale na palcu tez miedzy innymi widać olej który to ciśnienie sobie wydmuchuj.
  • Poziom 18  
    Żadnego oleju nie ma być w przewodach podciśnieniowych.Pewnie pompa kończy żywot.Można podratować podpinając się wyżej a dolny otwór zaślepić.
  • Poziom 43  
    Opel Astra 2 G 1.7TD 1999ROK - Olej w pompie vacum wylatujacy do wezyka egr
    Jak kolega pisze można założyć taki zaworek serwa i z tego cieńkiego króćca zasilić elektrozawory.
  • Poziom 10  
    Ja mam astre g czyli jak juz to raczej taki zbiórek musze kupic tylko w którym miejscu go podpiac tymi wezykami pomiedzy pompa vacum a zaworem egr na srodku tak dobrze rozumiem.
  • Poziom 43  
    pacak24 napisał:
    tak dobrze rozumiem

Źle rozumiesz.
  • Poziom 10  
    To w którym miejscu to zamontowac lub jakis schemat pokazac gdZie to ma byc zamontowane czy to ma byc zastąpione czyms innym.

Dodano po 12 [minuty]:

Czy ten zaworek serwa nie mieści się czasami w tym miejscu co u mnie na zdjęciu od pompy vacum idzie taki grubszy wezyk po prawej stronie od gory od pompy czy on tam nie jest montowany bo jesli tam to ja juz mam takie cos zamontowane co na zdjęciu wyslaldm wczesniejszym ten zaworek.

Dodano po 1 [minuty]:

To jest to zdjęcie bo nie wrzucilem do tamtego tematu.