Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Panasonic KX-TEA308PD

02 Sie 2016 23:21 2028 6
  • Poziom 9  
    Posiadam centralę jak w temacie.
    Pobrałem program KX-TE Maintenance Console v 3 oraz sterowniki win7 64bit dla mojego systemu.Przy próbie połączenia z centralą otrzymuję komunikat:"Cannot connect with the PBX of this firmware version or model type (01213508H)".
    Nadmieniam iż przy instalacji zaznaczam PD , próbowałem też CE , bo wyczytałem o tym na forum.
    Nie wiem jaką wersję softu posiada centrala gdyż nie mam telefonu systemowego.
    Być moźe potrzebuję starszej wersji KX-TE Maintenance Console , której niestety nie mogę nigdzie znaleźć.
    Za pomoc dziękuję
  • Poziom 13  
    Witam i ja się podepnę jeśli można.
    Mianowicie rzeczona centrala przestała dobierać sygnał z miasta. Dzwonić na miasto też nie można. Rozmowy między pokojami można przeprowadzać. Jeśli tylko ktoś dzwonił z zewnątrz rozlegało się charakterystyczne "cpykanie" przełączników. Już tak nie jest. Co mogło być przyczyną awarii. Naprawa jest opłacalna?
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    d2mac napisał:
    Posiadam centralę jak w temacie.
    Pobrałem program KX-TE Maintenance Console v 3 oraz sterowniki win7 64bit dla mojego systemu.Przy próbie połączenia z centralą otrzymuję komunikat:"Cannot connect with the PBX of this firmware version or model type (01213508H)".
    Nadmieniam iż przy instalacji zaznaczam PD , próbowałem też CE , bo wyczytałem o tym na forum.
    Nie wiem jaką wersję softu posiada centrala gdyż nie mam telefonu systemowego.
    Być moźe potrzebuję starszej wersji KX-TE Maintenance Console , której niestety nie mogę nigdzie znaleźć.
    Za pomoc dziękuję

Potrzebujesz program do centrali KX-TEA308 a masz do KX-TES/M824. Nie będzie działać.
    RP

Dodano po 6 [minuty]:

dudzior73 napisał:
    Witam i ja się podepnę jeśli można.
    Mianowicie rzeczona centrala przestała dobierać sygnał z miasta. Dzwonić na miasto też nie można. Rozmowy między pokojami można przeprowadzać. Jeśli tylko ktoś dzwonił z zewnątrz rozlegało się charakterystyczne "cpykanie" przełączników. Już tak nie jest. Co mogło być przyczyną awarii. Naprawa jest opłacalna?
    Pozdrawiam

Mogło się zdarzyć wszystko. Najprościej to zresetować centralę do fabryki, uruchomić i sprawdzić czy działa. Jeśli działa to znaczy, że dostała jakiegoś strzała i w programie są błędy.
    Należy zaprogramować poprawnie jeszcze raz lub wgrać stary backup z przed awarii jeśli masz.
    Jeśli nie działa to mogą być uszkodzone obwody wejściowe linii miejskich. Wtedy tylko serwis a koszty zależne od uszkodzeń.
    Zakładam oczywiście, że sygnał na liniach miejskich jest i można normalnie się dodzwonić po podłączeniu zamiast centrali zwykłego telefonu.
    RP
  • Poziom 13  
    jednak to był jakiś kaprys. Tak cudowałem, modliłem się nad centralą, przełączałem zworki tu i tam. Generalnie zadziałało. Problem jest taki że .... działa na fabrycznych ustawach. Jak to przeprogramować? Z ciągłem kilka programów a żaden nie chce się połączyć z centralą. Mam takiego pecha że wszystkie kompy i lapki są na 7 i 10 windows w dodatku 64bitowe. Problem z portem COM.
    Generalnie dzwoni się przez default czyli poprzedzić trzeba 9wiątką. Z słuchawki słychać tonowo wybieranie numeru po czym centrala "pyka" numerycznie.
    Co za ciort?
  • Poziom 27  
    Fabrycznie centrala wybiera w implusach więc wszystko jest OK. Potrzbne Ci jeszcze sterowniki USB do 64 bitowego systemu.
    RP
  • Poziom 13  
    Sterowniki USB jak i gdzie skoro podpinam się kablem COM to trochę dziwne. Podobno normalny kabel w sensie com com to nie może być tylko trzeba przerobić specjalnie pod centralkę.
  • Poziom 27  
    Zrozumiałem, źe jak problem z comem to znaczy , pracujesz po usb. OK. Kabel rs z przeplotem . 2-3, 3-2, 4-6, 6-4, 5-5. Opis jest w IM.
    Program normalnie działa pod W7 i 10. Jeśli masz port rs fizyczny to musi działać.
    Chyba, źe rs na usb to moźe być róźnie ale to pewnie wiesz.
    RP