Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CB32G alarm z wbudowanym modułem GSM

Milox1987 03 Aug 2016 09:10 3576 14
Optex
 • #1
  Milox1987
  Level 8  
  Witam Wszystkich 

  Chciałbym zakupić centrale alarmowa CB32G i bardzo proszę o opinie doświadczonych instalatorów alarmów i powiadomień gsm. 
  Urządzenia elmes cenie bardzo za funkcjonalność i cenę chociaż słyszałem opinie ze moduły elmes gsm2 i gsm2000 potrafią się zawieszać. 

  Zastanawiam się nad wyborem Satel Micra lub Ropam
 • Optex
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  Montowałem kilka sztuk, żadnych problemów Klienci nie zgłaszali do tej pory.
  Niemniej jednak nie jest to system na którym można zabezpieczyć piętrowy dom.
 • #3
  Milox1987
  Level 8  
  Spotkałem się ostatnio też z powiadomieniami GSM i centralkami alarmowymi z wbudowanym powiadomieniem GSM firmy AMT

  - AMT Home Guard P3

  - AMT Home Guard P4

  - AMT Home Guard A8Gv3

  Są bardzo funkcjonalne i cenowo niższe od Satela i Elmesa ale czy są bardzo awaryjne i odporne na próby zakłócenia?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • Optex
 • #5
  sosarek

  Level 43  
  @Milox1987 Nie miałem z nimi nigdy styczności.
  norbert.s. wrote:
  A dlaczego?

  Chociażby ze względu na ograniczenia systemu, jedno kierunkową komunikację itp.
 • #6
  Milox1987
  Level 8  
  CB32G ma możliwość zdalnego uzbrajania i rozbrajania systemu więc nie jest to już komunikacja jednokierunkowa. Tylko czy CB32G, GSM2, GSM 2000, AMT Home Guard P3 są bardzo podatne na zakłócenia i zawieszanie się? Jedynie mam doświadczenia z Satel Micra, GPRS T2 i GPRS T4 i ani razu na nich się nie zawiodłem tyle że cenowo są droższe.
  GSM2, GSM2000 i AMT Home Guard P3 chciałbym zastosować jako moduły powiadomień GSM z istniejących już centralek alarmowych i o takich zdarzeniach jak brak zasilania w wybranych obwodach elektrycznych, zadymienie i inne i zależy mi na urządzeniu dobrym. Wiem że lepsze jest powiadomienie CLIP w przypadku ważnych informacji bo ma wyższy priorytet niż SMS a serwery SMS bywają przeciążone i też że lepiej nie stosować kart SIM Play i innych operatorów korzystających z roamingu krajowego.
 • #7
  sosarek

  Level 43  
  Milox1987 wrote:
  CB32G ma możliwość zdalnego uzbrajania i rozbrajania systemu więc nie jest to już komunikacja jednokierunkowa

  Nie chodzi o możliwość zdalnego uzbrajania, mylisz pojęcia - co mi po czujniku który po wykryciu ruchu musi odczekać 3 minuty do momentu kolejnej sygnalizacji naruszenia, nie informuje o stanie baterii itp.?
  Co kart Play zgadza się, ale z jakich innych centralek chcesz być także powiadamiany prócz CB?
 • #8
  Milox1987
  Level 8  
  CB32G będzie służyło jako centrala alarmowa i powiadomienie gsm o alarmie w jednym, dla bezpieczeństwa chcę zrobić opcję z pilotem jako aktywowanie czasu na wejście żeby intruz nie potraktował łomem centralki przed wysłaniem powiadomienia i włączenia się alarmu.
  W innym miejscu zamierzam zastosować np. AMT HOME GUARD P3 lub ELMES GSM2 albo Satel GPRS-T4 jako moduł powiadomień z zainstalowanej już centralki Satel CA5 i z czujników zalania i zadymienia i o zaniku zasilania z ważnego obwodu elektrycznego
 • #9
  sosarek

  Level 43  
  Milox1987 wrote:
  CB32G będzie służyło jako centrala alarmowa i powiadomienie gsm o alarmie w jednym, dla bezpieczeństwa chcę zrobić opcję z pilotem jako aktywowanie czasu na wejście żeby intruz nie potraktował łomem centralki przed wysłaniem powiadomienia i włączenia się alarmu.

  Wiesz że ubezpieczyciel w przypadku wystąpienia szkody wypnie się i stwierdzi że nie jest to system alarmowy(tak jest w Warcie i PZU)?
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  Milox1987
  Level 8  
  O tym że CB32G nie jest systemem alarmowym dla PZU i Warta to nie słyszałem. A Satel Micra lub AMT HOME GUARD A8Gv3 (alarm z powiadomieniem GSM) jest dla wszystkich ubezpieczycieli systemem alarmowym?
  Co do samych powiadomień GSM o takich zdarzeniach jak praca urządzeń i inne i też o zdarzeniach z centralki alarmowej nie posiadającej modułu powiadomień GSM to mam dylemat czy wybrać tańszy AMT HOME GUARD P3 lub Elmes GSM2000 czy jednak Satel?
  Do Satela jestem bardziej przekonany bo widziałem że chip telefonu przemysłowego GSM i przekaźniki nie są produkcji Chińskiej a w Elmesie widziałem że przekaźniki są niestety Chińskiej produkcji chociaż słyszałem że nie każda chińszczyzna jest taka zła.
 • #12
  misiek_staszic
  Level 15  
  Wiem, że temat sprzed roku, ale dla potomnych:

  Użytkuję jedną sztukę centrali CB32 + dedykowany moduł GSM oraz dwie sztuki CB32G (nowsza wersja z wbudowanym gsm). Najstarsza wisi u mnie już ponad 5 lat.

  Żadne z urządzeń przez ten czas się nie zawiesiło, pracują bezbłędnie. Pamiętajcie o tym że centrale w chwili obecnej posiadają większą funkcjonalność niż w trakcie wypuszczenia ich na rynek (można sterować wyjściami centrali przez SMSy - aktualizacja z czerwca 2017, linie alarmowe konfigurować jako "cichy alarm", sterowanie SMSami, blokowanie linii SMSami, info o awariach SMSem). Producent wspiera nawet te starsze, obecnie nieprodukowane urządzenia. Wystarczy zadzwonić do nich i zapytać, mnie brakowało w pięcioletniej centrali właśnie sterowania wyjściem za pomocą SMS (załączanie ogrzewania w domku letniskowym którego centrala pilnuje) i dodali taką opcję (2 wyjścia sterowane, szeroki wachlarz konfiguracji wraz z tym że w każdym SMSie możemy określić czas załączenia).

  Obecnie GSM jest w tych centralach tak rozbudowany że można schować centralę w "czarną dziurę" zachowując pełną kontrolę nad systemem (słabe baterie w czujkach, uzbrojenia, rozbrojenia, awarie akumulatorów, zasilania, inne usterki, nawet blokowanie linii, kto czym i kiedy uzbroił, alarmy, sabotaże).

  Co do czujek, dobrej jakości baterie 9V wytrzymują spokojnie 2 lata (max 3) jeśli chodzi o PTX50. Zero fałszywek przy ustawieniu PULSE=2. Każdy detektor zawczasu informuje centralę o słabej baterii, a ta może przesłać SMS z podaniem konkretnej nazwy czujki - działa to sprawnie, czujki działają jeszcze około dwóch miesięcy odkąd sygnalizują rozładowaną baterię. Jest również kontrola łącza z każdą czujką.

  Uważam że w tych pieniądzach nie kupicie niczego lepszego - jest to stabilnie działający i niezawodny system polskiej produkcji. Oczywiście, mając więcej środków ładowałbym Integrę z ABAXem.

  Obecnie Elmes opracowuje centralę CBP32 - będzie posiadała 6 wejść przewodowych (chyba 2EOL), moduł bezprzewodowy, GSM na pokładzie, 6 wyjść przewodowych (m.in. do sterowania SMS - konfigurowalne). Będzie to centrala w formie płytki drukowanej. Dzwoniłem do nich jakiś czas temu i ponoć testują - czekam na takie rozwiązanie do kolejnego obiektu.
 • #13
  Milox1987
  Level 8  
  Ostatnio zastanawiałem się czy po za modułami GSM Satela lub Elmesa albo Ropam użyć jako moduł powiadomień GSM moduł zrobiony z Arduino i kupionego modułu GSM np https://www.youtube.com/watch?v=WRXEJURoT78
  https://majsterkowo.pl/alarm-z-powiadomieniem-sms-arduino/
  Tylko czy moduły GSM Satela, Elmesa i Ropam co są często wykorzystywane jako moduły powiadomień z central alarmowych mają wyższą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne a ich oprogramowanie na zawieszanie się i błędy niż moduły robione z arduino i kupionych modułów gsm np SIM800/SIM900/SIM908?
 • #14
  Stermotorzysta
  Level 13  
  Ostatnio przeglądając stroną www Elmesa trafiłem na nowy produkt, centralę CBP32.
  Wygląda całkiem fajnie, ma dużo przydatnych funkcji (nawet w pewnym sensie trochę więcej niż Micra). Czy ktoś z kolegów miał z nią już do czynienia ? Jak się sprawdza w eksploatacji itp ?
 • #15
  kisux
  Level 1  
  posiadam w domku letniskowym centrale ELMES CBP32 - 3 czujki ruchu przewodowe PIR + 2 syreny na kablu + WSS syrena bezprzewodowa + zakupiona i dopiero będzie montowana w szopie czujka PIR bezprzewodowa PTX50

  na razie nie miałem fałszywych alarmów (wcześniej w chińczyku były zmorą) - centrala działa bez zarzutów - ale pożyjemy zobaczymy - oczywiście dopiero będę się bawił w testowanie - to co jest dla mnie zaletą to dobra antena GSM - wcześniej non stop problemy z zasięgiem (pojawiał się i znikał - teraz jest bardzo stabilnie i pokazuje jakieś 70%) - system ma 6 linii przewodowych do sterowania urządzeń i 6 lini dla przewodowych do czujek + 2 przewodowe wyjścia na syrenę oraz 32 linie bezprzewodowe z czego linia nr 29 jest przypisana do syreny WSS - na tą chwilę jestem bardzo zadowolony - chętnie wymienię się doświadczeniami lub pomogę wyjaśnić kwestie, które udało mi się poznać - instrukcja do centrali jest dość lakoniczna i brakuje mi jakiegoś dobrego filmu instruktażowego - ale w sumie wszystko jest dość intuicyjne - jednak jak ktoś nie miał do czynienia z podobnymi systemami może mieć problem z konfiguracją i podłączeniem