Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Graficzna nie działa na nowej płycie głównej.

03 Sie 2016 11:03 888 5
  • Poziom 5  
    Witam.

Odkąd kupiłem nową płytę główną moja karta graficzna nie wyświetla obrazu. Na mojej starej płycie głównej (Gigabyte ma770OT-UD3) działała bez problemowo po jakimś czasie pojawiał się szary ekran i komputer się restartował, wtedy okazało się że moja płyta główna zepsuła się więc kupiłem nową (Asus m5a78L-m usb3) i gdy podłączyłem kartę graficzną nie wyświetlała obrazu, więc podłączyłem na zintegrowaną i zainstalowałem sterowniki, ale to nie pomogło jedyne co to na karcie wiatraczek działa tak jak działał wtedy jak i widać czerwone światełko, ale to z czego pamiętam tak było.

Proszę Was o odpowiedź.

Specyfikacja komputera:

Karta Graficzna: AMD Radeon hd series 6700 (chyba jakoś tak)
    Zasilacz: Fatality gaming gear Professional series 550w
    Procesor: AMD Phenom 2 X4 840 3.2 GHz
    Pamięć Ram: 8GB kingstone (2x2, 4x1)
    Płyta główna: Asus m5a78L-m usb3
  • Spec od komputerów
    Skąd wiesz, że karta jest sprawna? Masz możliwość sprawdzenia jej z inną płytą?
  • Poziom 5  
    Jedyne gdzie mogę sprawdzić kartę to u kolegi, ale on wróci za jakieś 3 dni :/
  • Poziom 43  
    przemek123k napisał:
    Na mojej starej płycie głównej (Gigabyte ma770OT-UD3) działała bez problemowo po jakimś czasie pojawiał się szary ekran i komputer się restartował, wtedy okazało się że moja płyta główna zepsuł

To bardziej wskazuje że popsuła się karta graficzna a nie płyta główna. Skąd taka była diagnoza?
  • Poziom 5  
    310artur napisał:

To bardziej wskazuje że popsuła się karta graficzna a nie płyta główna. Skąd taka była diagnoza?

Dałem komputer wujkowi żeby sprawdził i gdy zadzwonił powiedział że płyta główna była zepsuta, nie włączała się nawet zintegrowana karta graficzna. Wtedy kupił nową płytę główną i komputer działał, ale na zintegrowanej karcie graficznej.
  • Poziom 43  
    Mówią że jak masz pecha to ci cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele.
    Nie twierdzę że płyta główna była sprawna ale być może jednocześnie uszkodziła się karta graficzna. Najlepiej sprawdzić ją w innym PC. Jeśli będzie uszkodzona koniecznie sprawdź zasilacz. Bo może istnieć przyczyna takiej awarii i jeśli to nie przypadek to zasilacz niby OCZ nie powinien tak zrobić ale nic doskonałe nie jest.