Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szary wydruk w HP laserJet M1536dnf MFP

03 Sie 2016 12:24 1044 5
  • Poziom 4  
    Witam, jak w temacie w tej drukarce mam szary wydruk, wyskakuje komunikat o zużyciu materiału, po wydrukowaniu raportu pokazuje takie coś:
    Szary wydruk w HP laserJet M1536dnf MFP

o dziwo stronę testową Windowsa drukuje OK, toner był dopiero co zmieniany (na zamiennik-wcześniej tez drukowało na zamienniku ale było ok)

Mała poprawka pliki z Worda też drukuje OK, problem jest przy drukowaniu PDFow jakieś pomysły? może nowy sterownik albo coś?
  • Poziom 17  
    Słabej jakości zamiennik. Uszkodzony chip dlatego nie odczytuje poziomu tonera.

Skoro na poprzednim tonerze było wszystko ok to pozostaje reklamacja.
  • Poziom 4  
    jakby była wina zamiennika to chyba wszystko by się słabo drukowało?
    OK prawdopobnie jest ten sam problem:
    Link
    Spoiler:
    Witam.
    Uważam temat za rozwiązany.
    Problem jak doszedłem występował przy konwertowaniu do pliku PDF wydruku za pomocą programu PDF Creator.
    Rozwiązaniem tego jest w programie tym:
    1. Opcje -> Kompresja -> Kolorowe obrazy -> zaznaczamy "Kompresuj", zmieniamy pole pod tym napisem na "Maksymalna JPEG", zaznaczamy "Resample", po lewej stronie wpisujemy interesującą nas dokładność.
    2. Opcje -> Kompresja -> Obrazy w skali szarości -> zaznaczamy "Kompresuj", zmieniamy pole pod tym napisem na "Maksymalna JPEG", zaznaczamy "Resample", po lewej stronie wpisujemy interesującą nas dokładność.
    3. Opcje -> Kompresja -> Obrazy monochromatyczne -> zaznaczamy "Kompresuj", zmieniamy pole pod tym napisem na "Kompresja faksowa CCITT", zaznaczamy "Resample", po lewej stronie wpisujemy interesującą nas dokładność.

pokazuje jeszcze komunikat: 10.1000 Błąd Pamięci mater. - jak to usunac?:)

Po tych zmianach problem nie znikną wciąż drukuje PDF na szaro
  • Poziom 17  
    Nie raz jest tak że wydruki testowe są ok, a w codziennej pracy toner jednak nie daje rady.

Błąd 10.1000 oznacza ze uszkodzony jest chip w tonerze.
  • Poziom 4  
    heh chip może być uszkodzony, a raczej nie oryginalny ^^ bo to jakiś zamiennik firmy "Toner"
    znalazłem takie coś na stronie acrobata:

Link

ale tera nie mam dostępu do urządzenia myślicie ze to pomoże?
  • Poziom 4  
    wracając do tematu: podłączyłem urządzenie do 2 komputera, wydrukowanie strony testowej windows (ok) - połączenie kablem sieciowym. Jeżeli chodzi o pdfy to wgl nie chce ich drukować tak jakby drukarka nie rozpoznawała pdfów - nie dodaje ich nawet do kolejki drukowania tylko po prostu nic nie robi. Do sieci mam podpięta kserokopiarkę RICOH i co dziwne ona wyłapuję wszystkie PDFy i drukuje je bez żadnych problemów.