Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - VBA Excel - Kopiowanie danych uzależnionych od dat

Asiuleczka1993 03 Sie 2016 13:33 1308 6
 • #1 03 Sie 2016 13:33
  Asiuleczka1993
  Poziom 2  

  Witajcie, wiem że taki temat już była ale kompletnie nie znam się na makrach i nie potrafie gotowego rozwiązania podstawić pod swój plik ze względu na to iż nie wiem gdzie dokładnie określa się kolumny w makrze ktore chciałabym przenosić. Poszukuję rozwiązania, które pozwoli mi na kopiowanie danych z jednego arkusza do skoroszytu.

  Opis zadania.

  W Arkuszu znajdują wszystkie dane wprowadzone przez użytkownika ( kolumny B:U) oraz miejsce w którym, użytkownik wpisuje interesujący go zakres dat ( komórka N4 - data od, komórka O4 - data do ). Na podstawie tych danych ( M4 i O4) makro wyszukuje wszystkie dane łącznie i pomiędzy ( zakres dat ) nimi z kolumny M, a następnie kopiuje te dane do nowego skoroszytu. Nowo powstały skoroszyt dostaje nazwę daty oznaczonej jako "od"

  Wiem że na formu istnieją różne pomoce w tym temacie ale tak jak wspominałam kompletnie sobie nie radze ze mianą kolumnw VBA.

  z góry dziękuję za odpowiedź!

  0 6
 • Pomocny post
  #2 19 Sie 2016 10:13
  JRV
  Specjalista - VBA, Excel

  Asiuleczka1993 napisał:
  nie mam możliwości przesłania pliku ( nie wiem dlaczego)
  Jak to jest .XLSM - spakuj RAR lub ZIP

  Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

  Asiuleczka1993 napisał:
  komórka G3 - data od, komórka G4 - data do
  Nie ma tam tego
  w komorce G4 - OPIEKUN, G3 scalona z B3
  Asiuleczka1993 napisał:
  dane wprowadzone przez użytkownika ( kolumny B:M)
  N:U - nie trzeba?

  0
 • #3 20 Sie 2016 23:24
  Prot
  Poziom 30  

  Asiuleczka1993 napisał:
  Na podstawie tych danych ( M4 i O4) makro wyszukuje wszystkie dane łącznie i pomiędzy ( zakres dat ) nimi z kolumny M, a następnie kopiuje te dane do nowego skoroszytu.


  Proszę o dokładne wyjaśnienie treści zadania - literalnie rozumiem to tak: na podstawie założonej daty M i daty O (wprowadzonych inputem do makra) makro wyszukuje wszystkie 20 polowe rekordy danych (wiersze), które mają zgodne (z założonymi) wartości dat w polu M i O. Wyszukane w ten sposób rekordy kopiowane są do innego skoroszytu.

  0
 • #4 22 Sie 2016 11:04
  Asiuleczka1993
  Poziom 2  

  na podstawie założonej daty którą wpisze w jakąś komórkę , makro z kolumny z datą w M i daty O wyszuka wszystkie rekordy, które mają zgodne (z założonymi) wartości dat w polu M i O. Wyszukane w ten sposób rekordy skopiowane są do innego skoroszytu. Wszystkie kolumny od B:U . Przepraszam za pomyłkę

  0
 • Pomocny post
  #5 25 Sie 2016 23:03
  Prot
  Poziom 30  

  Witam !

  Przedstawione zadanie jest trudne do rozwiązania (w każdym razie dla mnie :cry: ) ze względu na zawiłości formatowania dat.
  Przedstawiony przykładowy arkusz stanowi swoiste dzieło "rękodzielnicze" :D - chyba Pan Błażej mocno się nad formatowaniem warunkowym całej tabeli napocił.

  Żeby tej pracy nie zmarnować - proponuję zatem do założonej funkcjonalności arkusza wykorzystać autofiltrowanie (doskonale filtruje również daty, a przydać się może do analizy danych także w innych przekrojach) - uzupełnione drobnym przyciskiem (z makrem) do automatycznego kopiowania wycinków bazy do nowych arkuszy w tym samym skoroszycie :!: .

  W załączonym pliku BKmod.xlsm spakowanym w zip, wprowadziłem trochę danych liczbowych do testowania i są wykonane testowo kopie z wyciągiem dniowym i wyciągiem miesięcznym.
  BKmod.zip Download (67.52 kB)

  BTW Proszę testować na moim pliku, ze względu na odmienne od Pani ustawienia systemu Offica

  0
 • #6 26 Sie 2016 09:00
  Asiuleczka1993
  Poziom 2  

  Witam , tabela jest nazwana kierownikiem pracownika. To moje formatowania ( chyba jedyne co mi wyszło ) :) . Generalnie popełniłam błąd i makro powinno działać dla daty ukończonej , powinien powstawać nowy skoroszyt a nie arkusz. Czy jesteśmy w stanie to rozwiązać? Niestety plik wygląda w tym momemcie troche inaczej

  0
 • #7 26 Sie 2016 21:50
  Prot
  Poziom 30  

  Asiuleczka1993 napisał:
  Generalnie popełniłam błąd i makro powinno działać dla daty ukończonej , powinien powstawać nowy skoroszyt a nie arkusz.


  Nie wyczuła Pani nuty ironii w moim dopytywaniu o szczegóły zadania ? :D

  Przewidując taką ewentualność, że jeszcze nie do końca ułożone są założenia funkcjonalności tego pliku (czy skoroszytu ? czy arkusza ?) próbowałem zmodyfikować go w sposób jak najbardziej "otwarty" - nie ma tu żadnego znaczenia, który filtr Pani otworzy i ustawi, a nawet ile filtrów jednocześnie zostanie uruchomionych. Makro nie zadziała w przypadku bezsensownym tj ze zbiorem pustym :D.

  W załączeniu przesyłam cały folder Test.zip z arkuszem BKmodS.xlsm i testowymi wyciągami miesięcznymi i rocznym wg daty ukończenia.

  Test.zip Download (94.43 kB)

  Przy stosowaniu tej propozycji rozwiązania proszę zmodyfikować rozmiar tak nazwanej Bazy, która obecnie obejmuje jedynie 100 rekordów :cry: (dla których są dane liczbowe).

  0