Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podpiecie systemu platnicznego pod nowy router

bazylkr 03 Aug 2016 13:42 705 13
    bazylkr
    Level 9  
    Witam. Posiadam mala firme w norwegii i posiadam system platniczy ktory wymaga podlaczenia pod internet. Zeby podpiac nowy system musze zmienic ip zewnetrzne w modemie i chyba cos jeszcze. Posiadam ip systemu tylko nie wiem jak sie do tego zabrac zeby to działało. Poprowadziłby mnie ktoś jak to zrobic? Jakich wiecej informacji mam podać do tego? Pozdrawiam i z góry dzieki
    bogiebog
    Level 43  
    bazylkr wrote:
    posiadam system platniczy

Z mało szczegółów
    Narysuj schemat jak to ma być podłączone.

Na razie twoje pytanie to jedno równanie z 5 niewiadomymi,
    Odpowiedź na chybił trafil - VPN ?
    bazylkr
    Level 9  
    Mam komputer w zasadzie do jest kasa fiskalna, do tego czytnik kart platniczych i do tego podlaczony jest modem póki co stary ale w tym miesiacu maja mi go odciąć i muszę skonfigurować ten nowy który juz założyłem. Musze zmienić w nim ip zewnętrzne z tego co pamiętam. ale jestem w tym totalnie zielony. Możemy wzorować się na ustawieniach starego routera.
    bogiebog
    Level 43  
    Konfigurację routera/modemu dostaniesz od dostawcy neta.

Dodano po 1 [minuty]:

bazylkr wrote:
    ale jestem w tym totalnie zielony

Masz firmę, chcesz żeby to działało ? zleć to komuś kto ma głowę do tego.
    bazylkr
    Level 9  
    Wiem ale tutaj w Norwegii serwisanci sa mega ograniczeni, prosilem wiele razy na poczatku mowia ze nie wiedza co maja zrobić, potem rzekomo to robią. Raz mi się udało z nimi dojść do porozumienia przy starym routerze jak mi się zresetował i zrobili to, teraz przy nowym dostawcy mowią że wszystko gotowe podłączam router pod system i nic nie dziala dlatego stwierdzilem ze chce sam sie nauczyć to robić bo będe za kazdym razem musial sie denerwowac
    bogiebog
    Level 43  
    Jak podłaczysz komputer pod routera to czy jest net ?
    nie ? to uruchom cmd.exe i wpisz
    ping 8.8.8.8
    ping onet.pl
    tracert -d 8.8.8.8
    ipconfig /all

pokaż wydruki
    bazylkr
    Level 9  
    Niestety komputer jest na windowsie xp ale zainstalowany jest na nim system sprzedawczy Wayne i dostawcy tego oprogramowania poblokowali wszystkie możliwe manipulacje na tym komputerze. Moge co najwyzej go wlaczyc i wylaczyc i korzystac z programu. Jak przechodze do pulpitu mam tylko Start i Przycisk wyłącz komputer
    it_reiter
    Level 10  
    A nie możesz nam podać modelu tego modemu czy routera? (w temacie piszesz router, w postach modem). Czy zdjęcia tabliczki znamionowej, może jest w sieci manual, a może dostawca internetu zablokował dostęp do tego urządzenia i login: admin, hasło: admin tym razem nie zadziała :) Jak ci poradzić jak nie wiadomo konkretnie jaki to model. Jeżeli IP na interfejsie WAN modemu ma być ustawione statycznie to należy prawidłowo ustawić adres IP, maskę, bramę, adres DNS inaczej nie będzie połączenia z internetem przez nowy router. Te parametry powinieneś dostać od dostawcy internetu, jak pisał post wcześniej bogiebog. Możesz je odczytać z konfiguracji starego routera/modemu.
    bogiebog
    Level 43  
    bazylkr wrote:
    Niestety komputer jest na windowsie xp ale zainstalowany jest na nim system sprzedawczy Wayne

Podłącz _INNY_ komputer do routera.
    bazylkr
    Level 9  
    Jesli chodzi o internet to działa na prywatnych komputrach, nawet teraz na moim laptopie jestem podlaczony do tego nowego routera, tu chodzi tylko i wylacznie zeby go skonfigurować pod ten system.

Podpiecie systemu platnicznego pod nowy router
    it_reiter
    Level 10  
    Czyli uściślając tylko komp z zablokowanym systemem WinXP z Waynem nie ma wyjścia na zewnątrz do netu? Spróbuj podczas startu komputera z WinXP wciskać F8 i uruchomić system w trybie awaryjnym z siecią, a następnie spróbuj Start -> Uruchom -> CMD ipconfig /all i pozostałe komendy:
    ping 8.8.8.8
    ping onet.pl
    tracert -d 8.8.8.8
    bazylkr
    Level 9  
    Ok sprobuje to zrobic wieczorkiem bo narazie mam klientow i nie moge odcinac sie od systemu ;)
    bazylkr
    Level 9  
    Podpiecie systemu platnicznego pod nowy router niestety w trybie awaryjnym to samo
    bogiebog
    Level 43  
    W trybie awaryjnym,
    Win+R, powinno wystkoczyć okienko, wpisz w nie
    cmd.exe

Jak nadal nie ma cmd.exe to w trybie awaryjnym,
    to Ctrl+Alt+Del, powinien wyskoczyć manager zadan, wybierz uruchom i wpisz cmd.exe

Dodano po 1 [minuty]:

Tryb awaryjny uruchamiaj z obsługą sieci,

Próbuj też Win+R, Ctrl+Alt+Del w normalnym trybie