Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips HTS5590/Tv LG 43LF6 LG - Brak mapowania dźwięku

Posejdon123 03 Sie 2016 13:55 1437 2
  • #1 03 Sie 2016 13:55
    Posejdon123
    Poziom 9  

Witajcie moi drodzy forumowicze. Posiadam Kino domowe Philips HTS5590 oraz Tv LG 43LF6 LG oba urządzenia posiadają gniazda HDMI ARC i mam podłączone kino razem z TV pod tym właśnie złączem lecz dźwięku w kinie domowym z TV brak. Przykład gra Eska TV i chcę by muzyka płynęła z głośników kina domowego więc pilotem wybieram Audio Source i chcę włączyć HDMI ARC lecz jest niedostępne, są tylko wejścia Aux 1, Aux 2, MP3 Link i Coax In przed nim zawsze było jeszcze HDMI ARC było, ponieważ teraz nie ma i nie wiem jak to się stało, nie wiem też jak to z powrotem przywrócić. Wcześniej miałem TV Philipsa specjalnie kupiłem Philips-a by korzystać z Easy Link i wszystko śmigało, w listopadzie kupiłem TV LG i też działało. Czy dźwięk płynął z konsoli czy dekodera czy też TV wszystko działało, zrobiłem reset Kina domowego i reset TV nic się nie zmieniło, kabli też nie pomyliłem. W ustawieniach Mapowanie audio brak HDMI ARC (pokazuje się komunikat nie znaleziono urządzeń HDMI) mimo że kino jest podłączone pod TV ( w moim TV można wybierać źródło sygnału) Pomocy potrzebuję jak nigdy. Pozdrawiam Sebastian

0 2
  • #2 05 Sie 2016 21:49
    diablok6
    Poziom 15  

Nieraz ustawienia są durne, np. u mnie żeby popłynął dźwięk z AUX czy HDMI to muszę wyciszyć całkowicie telewizor i w ustawieniach pogłośnić opcje "słuchawki"
    Może na tej samej zasadzie działa, jak nie to pisz do producentów.

0
  • #3 08 Sie 2016 11:34
    Posejdon123
    Poziom 9  

Nie wiem co zrobiłem i jak ale już wszystko pięknie działa :) problem był z mapowaniem dźwięku, nie wykrywało wejścia HDMI (ARC) Dzięki. Temat zamknięty

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo